Šéf Huawei: iPhone je nejlepší telefon s 5G. Sám je kupuje svojí rodině

Huawei iPhone nejlepší telefon 5G

Zakladatel a šéf společnosti Huawei uvedl, že iPhone je nejlepší telefon s 5G na světě. Huawei je prý v lecčem Applu podobný a telefony od amerického výrobce používá i rodina samotného zakladatele čínské firmy. Co stojí za tak pochvalným vyjádřením a v čem se Huawei podobá Applu?

Huawei pomalu ztrácí podíl na trhu chytrých telefonů, což je následek sankcí ze strany USA. Smartphony ale nejsou zdaleka jediná oblast, kde čínská firma podniká. Huawei je především největším dodavatelem síťového vybavení pro mobilní operátory. V posledních letech se pak především jedná o prvky budované 5G infrastruktury. Právě k tomu tématu se vztahuje nový komentář. Zakladatel a CEO Huawei přímo řekl, že nové iPhony 12 jsou nejlepší 5G telefony na světě. Huawei dokonce používá iPhone jako nejlepší telefon s 5G pro demonstraci schopností svojí 5G sítě.

Sám CEO Huaweie prý kupuje iPhony i svojí rodině, pokud cestují nebo žijí mimo Čínu. Huawei sám sebe vidí jako firmu podobnou spíše Applu než například Samsungu a dalším Android výrobcům. Toto srovnání vysvětluje tím, že stejně jako Apple má i Huaweii kontrolu nad svým hardware, software i ekosystémem. Vzhledem k tomu, jaké problémy firmě způsobily americké sankce, tak se minimálně z části zatím jedná spíše o přání než skutečnost.

Co si myslíte o tvrzení CEO Huaweie, že iPhone je nejlepší telefon s 5G?

Zdroj: phonearena

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)