Huawei nechce nahradit Android Harmony OS. Soustřeďuje se na služby

harmony os android služby

Když Huawei představilo svůj vlastní operační systém – Harmony OS, dlouho se spekulovalo o tom, že s ním bude chtít společnost nahradit Android. To se však prozatím nestalo a vlajková loď Mate 30 Pro byla představena s Androidem i přesto, že nepodporuje Google služby a aplikace. Důvod? Harmony OS není jednoduše připraven na to, aby mohl ostatních operačním systémům konkurovat.

Joy Tan, prezident společnosti Huawei pro média a komunikaci potvrdil, že společnost bude v blízké budoucnosti stále spoléhat na operační systém Android, jelikož by přechod na jiný systém vyžadoval nejen několikaletou práci, ale mohl by také poškodit důvěru zákazníků. Na Android jsou zkrátka zákazníci zvyklí a bylo by nesmírně těžké je přesvědčit, že je jejich systém lepší. Společnost se tak rozhodla pro odlišnou cestu – vlastní ekosystém a služby. Huawei měl investovat přes 20 miliard korun do vývoje ekosystému, aby mohl Googlu konkurovat.

Přesto bychom mohli Harmony OS v telefonech spatřit už brzy. Jako první by s ním měl přijít Huawei P40v prvním kvartálu roku 2020. Spolu s ním ale nabídne společnost také Android a čínský systém bude sloužit spíše jako zpětná vazba od uživatelů a bude populárnější spíše v Číně, nežli v Evropě. Tak se nechme překvapit, jak si systém nakonec povede.

Dali byste Harmony OS namísto Androidu šanci?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)