“Aktualizace budou,” ujišťuje Huawei po vypršení licence pro Google

Huawei Google aktualizace licence

Společnost Huawei dnes zareagovala na dřívější informace, které hovořily o zániku velmi důležité licence, která několik měsíců mimo jiné dovolovala Googlu oficiálně aktualizovat své aplikace a služby v zařízeních této značky. Technicky vzato mohlo uplynutí platnosti znamenat, že starší telefony Huawei a Honor (vyrobené a prodané před známou kauzou) sice nadále běžně poběží na Androidu, ale jiný obsah od americké firmy nebude nadále aktualizován. Čínská firma teď tyto zvěsti popírá. Vypršení mimořádné licence prý aktualizace Google obsahu ve zmíněných telefonech a tabletech od Huawei neovlivní. Nedozvěděli jsme se, zda jde o novou či prodlouženou dohodu, ale uživatelé se prý nemusejí obávat.

vyprseni-licence-google-huawei

“Všechny telefony Huawei běží na otevřeném operačním systému Android a budou i nadále dostávat bezpečnostní i systémové aktualizace. Naši zákazníci získají veškeré softwarové aktualizace a služby díky komunitě vývojářů okolo operačního systému a vývojovému centru Huawei. Všechny aplikace stažené přes Google Play na telefonech, které mají tento obchod předinstalovaný, budou i nadále pravidelně aktualizovány. Uživatelé také budou moci Google Play využívat tak jak jsou zvyklí. Aplikace stažené a nainstalované na telefonech, které už obchodem od Googlu nedisponují, bude možné i nadále aktualizovat přes oficiální aplikační obchod AppGallery. Případně skrze službu Petal Search,” uvádí čínská firma ve svém prohlášení. Je z něj mimo jiné patrné, že o aktualizace aplikací a dalších služeb od Google telefony Huawei a Honor navzdory vypršení zmíněné licence nepřijdou. Samotného systému Android a bezpečnostních updatů se několikaměsíční kauza ani netýká. Ve hře jsou pouze mobilní služby od Googlu a související balík aplikací.

Máte Huawei či Honor telefon, kterého se to týká?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)