TOPlist

Žádné výřezy a průstřely? Huawei chystá fotoaparát pod displejem

huawei fotoaparat pod displejem

Trend z posledních let, tedy bezrámečkové displeje mají svou daň v podobě výřezu či průstřelu. Ano, někteří výrobci začínají do svých zařízení implementovat vysouvací kamerky, což však nemusí vyhovovat každému. Je tak otázkou času, kdy jeden z inovativních gigantů představí telefon s fotoaparátem přímo pod displejem.

A vypadá to, že první bude Huawei. Web letsgodigital.nl totiž odhalil patent, jehož součástí je také popis a náčrty displeje, pod kterým se nachází fotoaparát a to i s LED bleskem. Technologie by fungovala tím způsobem, že by při normálních situacích fotoaparát zakryla, zatímco pokud ho bude chtít uživatel použít, displej se stane průhledným a umožní tak selfie kamerce vyfotit co nejlepší snímek. Uvidíme, jak to bude fungovat v praxi. Spousta z nás má totiž telefon neustále ušmudlaný a pokud budeme chtít vyfotit kvalitní fotografii, s největší pravděpodobností nás čeká spousta leštění.

Patent by měl fungovat jak na OLED tak i standardních LCD displejích. O žádných konkrétních datech zatím zmínka nepadla, ale některé spekulace hovoří o tom, že by se první telefony s touto technologií mohly objevit již v příštím roce. A to nejen od Huawei, ale také od ostatních gigantů jako je Xiaomi či Samsung. V příštím roce se tak máme rozhodně na co těšit.

Co říkáte na tento koncept?

Zdroj: letsgodigital.nl

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)