Firma Ericsson je připravená opustit Švédsko. Kvůli boji proti Huawei

Huawei Ericsson 5G ve Švédsku

Ve Švédsku se momentálně dějí celkem velké věci ohledně výstavby 5G sítí. A právě teď nejde o odpor občanů proti této technologii. Naopak se rozpoutaly velké boje mezi firmami a politiky. Pokud vám teď blesklo hlavou jméno společnosti Huawei, jste na správné cestě. Čínská firma je momentálně i v této severské zemi na seznamu subjektů, které jsou pro výstavbu těchto moderních sítí nežádoucí. Stejně jako v jiných státech. Huawei má ale ve Švédsku významného zastánce, kterým je společnost Ericsson. Prý je připravena přesunout své podnikání mimo zemi, pokud bude sankce proti Huawei dále trvat.

Toto stanovisko publikoval přímo šéf legendární švédské firmy Börje Ekholm. Dřívější populární výrobce mobilů a v současnosti hlavně velký developer v oblasti 5G sítí k tomu má pragmatický důvod. V Číně má švédská firma poměrně velký podíl na instalovaných 5G technologiích (cca 10 %) a sankce proti Huawei by se proti ní mohly obrátit. Proto se “doma” snaží Huawei bránit.

fcc-huawei-kauza.jpg

Šéf Ericssonu žádá švédskou vládu, aby restrikce proti čínským firmám, mezi které patří Huawei a třeba i ZTE, zrušila. Ministryně Anna Hallberg ale oponuje, že to není možné, jelikož jsou sankce založené na významných bezpečnostních varováních úřadů. Ericsson údajně chystá ve Švédsku Huawei (a v Číně tím pádem i sebe) bránit i žalobami. Oporu má prý v dalších třech velkých telekomunikačních firmách. Žádná právní společnost se ale na stranu Huawei zatím nehodlá postavit. “Jsou to zbabělci,” komentuje tento fakt Börje Ekholm.

Co říkáte na postoj Ericssonu? Opustí opravdu zemi?

Zdroj: hcentral

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (25)