Huawei utíká konkurenci. Telefon Mate 30 Pro bude mít dva 40 MPx fotoaparáty

huawei mate 30 pro fotoaparaty snimace

Nejen, že nadcházející prémiový telefon Huawei Mate 30 Pro bude mít dva 40 MPx fotoaparáty, zároveň půjde o velké snímače. Například konkurence v podobě Samsung Galaxy Note 10 se nebude moct s čínským modelem vůbec rovnat.

Dva 40 MPx fotoaparáty budou chloubou u Mate 30 Pro

Celkový počet fotoaparátů u Huawei Mate 30 Pro bude vyšší. V poslední době se ale nejvíce mluví o dvojici fotoaparátů, které budou mít shodně 40 MPx. Ten hlavní má obrovský snímač o velikosti 1/1.55”, tedy ještě větší, než jsme mohli vidět u Huawei P30 Pro. Sekundární snímač bude mít ultra širokoúhlý objektiv, velikost tohoto snímače je 1/1.7”, tedy identický jako u P30 Pro. Hlavní rozdíl a vylepšení se dá očekávat hlavně u ultra širokoúhlého fotoaparátu, kde se poprvé v telefonech bude používat takto velký snímač.

huawei mate 30 dva 40 mpx fotoaparaty

Co je ale zajímavé, je přímé srovnání s hlavním fotoaparátem, který má Samsung Galaxy Note 10 nebo Galaxy S10. Korejská společnost využívá snímač o velikosti 1/2.55. Obdobně to je ale i třeba u Apple iPhone XS nebo Google Pixel 3. Huawei už od modelu P20 míří odlišnou cestou, kdy se mnohem více zaměřují na hardwarovou stránku fotoaparátů. A rozhodně se to vyplácí, mnozí jejich zařízení považují za nejlepší fotomobily.

Myslíte si, že bude Huawei Mate 30 Pro nejlepší fotomobil roku 2019?

Zdroj: gsmarena.com, @UniverseIce

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)