Huawei by prý letos mohl snížit výrobu mobilů na méně než polovinu

Huawei chce vyrobit méně telefonů 2021

Zdá se, že americké obchodní restrikce namířené na čínskou firmu Huawei způsobí další významnou změnu v působení této společnosti na poli mobilních telefonů. Poté, co musela mimo jiné z donucení prodat značku Honor, teď asi radikálně sáhne do vlastní výroby. Podle posledních informací to vypadá, že Huawei chce v roce 2021 vyrobit o poznání méně telefonů než v předchozích letech. Celkové číslo by se prý mohlo propadnout o více než polovinu.

Joe Biden zrušení Huawei sankcí

Změny plánů naznačují vyjádření několika dalších firem, které pro čínského giganta dodávají různé součástky. Partnerům prý Huawei vzkázal, že hodlá vyrobit a prodat cca 70 až 80 milionů telefonů. Oproti 189 milionům z loňska je to propad o více než 60 %. Firma navíc začala poptávat jen součástky pro mobily se 4G, což také odráží americké restrikce. Podle některých zdrojů chce Huawei (nebo bude muset) vyrobit v roce 2021 ještě méně telefonů. Číslo by mohlo klesnout až pod 50 milionů kusů. Serveru Nikkei Asia, který s informací přišel, se zatím čínská firma odmítla vyjádřit.

S jakými čísly asi letošek Huawei “přečká”?

Zdroj: Nikkei

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)