TOPlist

Huawei vyzývá Samsung. Ukázal vlastní brýle pro virtuální realitu

huawei vr-n

Virtuální realita je dnes velice oblíbeným tématem. Na trhu však zatím není mnoho výrobců, kteří by nabízeli produkty potřebné k jejímu využívání. Pokud se budeme poohlížet po přístroji na virtuální realitu, máme k dispozici Oculus Rift, HTC Vive a Samsung Gear VR. Pravda, zakoupit lze také virtuální kartónové brýle Google, které pořídíte za velmi příznivou cenu. Nedají se však považovat za vážného konkurenta výše zmíněných přístrojů. Nyní se do problematiky virtuální reality zapojuje další výrobce. Se svými brýlemi přichází čínská společnost Huawei. Vypadá to, že Huawei VR budou přímým konkurentem Samsung Gear VR.

Huawei VR vsázejí na služby svých nových vlajkových lodí. Na podporu se můžou těšit Huawei P9, P9 Plus a Mate 8. Již nyní je ale Huawei oproti Samsungu v nevýhodě. Všechny tři telefony podporují pouze FullHD (1920×1080) rozlišení oproti QHD (2560×1440) u Samsungu.

huawei vr-2

huawei vr-1

Huawei VR by měl jako první na trhu podporovat 360stupňový zvuk a nabídne 95stupňové zorné pole. Dále bude vybaven nastavitelnými čočkami, dotykovým touchpadem a tlačítkem zpět. Velkou výhodou oproti Samsungu bude množství nabízeného obsahu. Huawei slibuje nabídku více než 4000 filmů, 40 her a 350 panoramatických snímků, to vše zdarma. Cena a dostupnost prozatím není známa. Doufejme, že se brýle Huawei VR dostanou i na náš trh.

Pořídíte si brýle Huawei VR pro virtuální realitu?

Zdroje: engadget.comslashgear.comandroidcommunity.com.

Jiří Štochl
O Autorovi - Jiří Štochl

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)