Konkurence pro Google Play? Huawei AppStore přichází do Evropy

huawei appstore evropa

Huawei na konferenci v Berlíně oznámil, že do Evropy přichází Huawei AppStore, který v domovské Číně patří k největším a nejrychleji rostoucím. Huawei se snaží do svého obchodu vybírat jen ty “kvalitní aplikace.” Uzavřel také několik partnerství s vývojáři, jednou z nich byl i například nám znám Sygic, který tvoří GPS navigace.

Huawei AppStore se bude instalovat i do Huawei/Honor telefonů

Rozdíl například oproti Google Play má být v tom, že se budou povolovat aplikace s hodnocením 4 a více hvězdiček a s pravidelnými aktualizacemi. Aplikace a hry budou revidovány Huawei týmem. Otázkou je ale, jak moc se vyplatí spoléhat na hvězdičkové hodnocení. Obzvlášť v dnešní době, kdy existují například boti, kteří automaticky přidávají hodnocení.

Tento obchod nalezneme již brzy v Huawei a Honor telefonech. A to přesně od prvního kvartálu příštího roku. Je také dost možné, že se do stávajících telefonů dostane později pomocí aktualizace. Zároveň se oznámila spolupráce s několika partnery, jejichž aplikace se v obchodu objeví. Jeden z nich je i slovenský Sygic.

sygic huawei appstore Sygic navigace bude v Huawei AppStore také

V novém obchodě s aplikacemi budou nabízeny dvě aplikace Sygic, konkrétně to je Sygic GPS Navigace a Fuelio. Zároveň máme k dispozici i vyjádření CEO společnosti Michala Štencela, ten k tomu řekl následující: „Tato pocta je oceněním Sygic coby nejlepší společnosti v oblasti navigace a dokladem jejího aktuálního postavení jako lídra v oblasti globální navigace“.

Těšíte se na Huawei AppStore, nebo vám plně dostačuje Google Play?

Zdroje: gsmarena.com, TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)