Má Huawei AppGallery rychlejší aktualizace než Obchod Play?

Huawei AppGallery rychlejší aktualizace Obchod Play

Nepříjemnou obchodní a politickou situaci, ve které se momentálně nachází společnost Huawei, asi není potřeba detailně připomínat. Čínský gigant v oblasti osobní elektroniky nadále pokračuje s produkcí zajímavých zařízení od chytrých náramků po špičkové mobily, musí se přitom ale mimo jiné vypořádávat se zákazem využití Google aplikací a jeho základních mobilních služeb (GMS). I přístup k databázi Obchod Play je tak už poměrně dlouhou dobu ze hry a majitelé nových Huawei přístrojů tak musejí spoléhat na AppGallery. Jak se nyní ukazuje, kromě zřejmých nevýhod to má i své klady. Například rychlejší aktualizace aplikací.

Huawei začal obchod AppGallery používat ještě před “hádkou” s USA, nicméně až po ní začal notně získávat na významu. Čínská firma investovala obrovské peníze, aby i do této databáze měli vývojáři motivaci své aplikace umisťovat. A umetá jim notně i cestu pro vydávání a updatování. Uživatelé nejnovějších Huawei mobilů nebo tabletů jsou tedy sice limitováni tímto obchodem, ten ale poskytuje jednu dříve netušenou výhodu. Zřejmě díky mnohem benevolentnějšímu procesu schvalování jsou v něm, v porovnání s Obchodem Play, mnohem dříve k dispozici aktualizace.

AppGallery

Jde o “obchod” s Android / HarmonyOS aplikacemi, který provozuje přímo společnost Huawei. Podobně jako Samsung Galaxy Store stojí mimo Obchod Play od Googlu, což má své výhody i nevýhody. Finanční i technické.

Kvůli komplikovaným obchodním vztahům je velký rozdíl vidět zejména u Huawei aplikací k hodinkám či sluchátkům. Nástroje Zdraví potažmo AI Life stažené z Obchodu Play například velmi dlouho neznaly či ještě neznají poslední vydané hardwarové novinky. Prodlevy ve vydávání updatů je ale patrný i u nástrojů třetích stran. Například u mapových či bankovních aplikací.

Po krátkém průzkumu jsme zjistili, že rozdíly činí i několik dní či dokonce týdnů. Pokud tedy toužíte po nejnovějších verzích aplikací co nejdříve (a rychlejší aktualizace nebo manuální stahování neřešíte přes jiné alternativní databáze), vyzkoušet AppGallery za tímto účelem je skutečně zajímavá možnost. A ani nemusíte nutně mít žádný Huawei produkt.

Máte možnost toto porovnat? Co jste zjistili?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)