Huawei AppGallery je v Česku: Nový obchod s aplikacemi byl spuštěn

huawei obchod aplikace appgallery

V říjnu minulého roku jsme informovali o tom, že Huawei chystá spuštění svého vlastního obchodu s aplikacemi. Oficiálně jsme se jej dočkali při oznámení telefonů řady Huawei P20. Nazývá se Huawei AppGallery a brzy se objeví i na starších Huawei zařízeních.

Huawei AppGallery je prozatím pro telefony Huawei P20

V novince P20 od společnosti Huawei je aplikace AppGallery předinstalována, takže jsme se na ni mohli podívat blíže. V základu je nový obchod rozdělen na pět částí – Uváděné funkce, Kategorie, Nejlepší, Vedoucí a O mě. Jak jde vidět, tak překlad je stále ještě hrozný.

Část “Uváděné funkce” je v podstatě domovská obrazovka, kde se nachází hledání, různé seznamy aplikací či her. Odkaz na dárky a předem vybrané aplikace. “Kategorie” se nemusí představovat, rozdělené jsou do mnoha možností, od nástrojů, přes cestování, až po motivy do telefonů.

aplikace huawei appgallery

V části “Nejlepší” jsou dva žebříčky, jedna s hrami, druhá s aplikacemi. “Vedoucí” je pak v podstatě správce instalovaných aplikací, kde můžete aktualizovat, prohledávat instalace a také uvolnit místo. Poslední část je “O mě”, v ni se zobrazí váš Huawei účet, můžete kontrolovat komentáře, dárky či třeba historii nákupů.

Vzhledem k tomu, že Huawei je čínská společnost a obchod již delší dobu fungoval v Číně, tak i hodně aplikací je zaměřeno na čínský trh. Samozřejmě se na něm nachází i běžné aplikace jako je Facebook, Instagram atd. Pravděpodobně tyto aplikace ale stále budete instalovat z Google Play.

Huawei AppGallery je v podstatě to stejné, jako Galaxy Apps od Samsungu. Zkrátka větší výrobci si tvoří vlastní obchody s aplikacemi. Uživatelé si tak můžou vybrat, i když pro mnohé to bude jen zbytečné plýtvání místem v telefonu, protože nenabízí něco navíc oproti Google Play. Prozatím je obchod dostupný pouze na Huawei P20 a P20 Pro, brzy se ale dostane na všechny Huawei telefony.

Máte Huawei telefon? Vítáte vlastní obchod s aplikacemi, nebo vám zcela dostačuje Google Play?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)