Huawei překvapuje a vydává Android 9 Pie: Dostane i váš model aktualizaci?

huawei android 9 pie aktualizace

Společnost Huawei před malou chvílí oznámila. že se dnešním dnem vydává aktualizace na Android 9 Pie pro první telefony. To je velké překvapení, vzhledem k tomu, že čínská společnost patřila v rychlostí aktualizací do té spodní poloviny. Tento rok je to ale úplně něco jiného. Jde teprve o pátého výrobce, který má připravenou aktualizaci na Pie. S novou verzí systému se také dostává na nadstavbu EMUI 9.0.

Na první telefony Huawei je připraven Android 9 Pie: Společnost příjemně překvapila

Před šesti lety jsme se dočkali první verze EMUI 1.0, která byla hodně vzdálená od toho, co můžeme vidět v nové nadstavbě EMUI 9.0. Ta je o 12,9 procent rychlejší než předchůdce. Kromě novinek z Android 9 Pie se také dostalo na novinky v nadstavbě. Pojďme si ještě v krátkosti představit klíčové vlastnosti EMUI 9.0.

Navigační systém se dá nově ovládat gesty, liší se však od způsobu, který představil Google v Android 9 Pie. Podařilo se také zredukovat počet položek v systému o 10 % z celkových 940 na 843. Například nyní si uživatelé mohou nastavit všechny lokalizační služby najednou, namísto toho, aby to dělali separátně.

Dále například Huawei zveřejnil vlastní službu Digital Wellbeing, která se rovněž liší od řešení společnosti Google. Dále se optimalizoval systém pro lepší použití s poměrem stran 18:9 a 19:9 a přináší se i GPU Turbo 2.0.

Které Huawei telefony obdržely aktualizaci na Android 9 Pie a EMUI 9.0?

Aktualizace vychází na všechny telefony Huawei, u kterých byla nedávno k dispozici betaverze. Přesněji jde o Huawei P20 Pro, Huawei P20, Huawei Mate 10 Pro a Huawei Mate 10. Dá se očekávat, že velmi brzy se dostane i na Honor telefony, které byly ve stejném beta testování jako Huawei. Aktualizace se postupně uvolňuje, nemusíte ji tak dostat rovnou dnešní den, Huawei nás ale ujistil, že je již aktualizace otestována a připravena. Pokud váš Huawei telefon není na seznamu výše, tak se nemusíte bát. Další telefony budou následovat. Dostat by se mělo na telefony střední třídy, které začínaly na Androidu 8 Oreo, dále by aktualizace měla přijít i na starší vlajkové modely řady Huawei P10.

Překvapila vás rychlost aktualizace u společnosti Huawei?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)