Huawei vylepšil 3D skenování u Mate 20 Pro: Mezi novinkami je i možnost přidání další tváře

huawei-mate-20-pro-3d-skenovani-obliceje

U telefonu iPhone X představil Apple 3D skenování obličeje Face ID. Oproti klasickému skenování obličejem se liší tím, že je mnohem bezpečnější. Existuje i několik Android telefonů, které používají 3D skenování a Huawei Mate 20 Pro je jeden z nich. Společnost nyní skenování vylepšila.

3D skenování na Huawei Mate 20 Pro je o něco lepší. Společnost připravila několik novinek

Podle příspěvků na čínském fóru Huawei, se uživatelům začíná v telefonech objevovat nová aktualizace pro Mate 20 Pro. Hlavní novinkou v této aktualizaci je možnost přidání druhé tváře, takže můžete mít v telefonu dvě různé osoby. Například pokud chcete blízké osobě čas od času půjčit telefon. Zároveň ke tváři půjde připojit druhý profil v telefonu a bude se přepínat podle toho, kdo zrovna využívá telefon. Není to ale jediná novinka.

Huawei Mate 20 Pro 3D Face Unlock

Další nové využití 3D skenování bude v tom, že notifikace na telefonu budou skryté pro všechny a uvidí je pouze majitel telefonu po naskenování obličeje. Zároveň se má 3D skenování nově využívat i k odemykán zabezpečených složek a hlavně k potvrzení placení. I když se zmiňují pouze platby přes WeChat a AliPay, což jsou nejrozšířenější platební metody v Číně, kde i aktualizace nejprve vyšla. Není prozatím jasné, kdy se aktualizace dostane do Evropy, může to trvat i několik týdnů.

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro

1.0
  • Displej 6,39", 1440 x 3120 px, OLED
  • Procesor HiSilicon Kirin 980
  • RAM 6 GB
  • Fotoaparát 40 + 8 + 20 MP
  • Baterie 4 200 mAh
  • Cena od 12 290 Kč

Vlastníte Huawei Mate 20 Pro? Jak jste s telefonem spokojení?

Zdroj: xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)