Telefon HTC Wildfire oživen. Model Wildfire X má 4 fotoaparáty

htc wildfire x predstaveni

Je to téměř měsíc zpátky, co se poprvé začalo mluvit o oživení řady HTC Wildfire. Dnes se tyto spekulace staly skutečností. Společnost představila nový telefon HTC Wildfire X, který běží na čipset Helio P22 a má celkově 4 fotoaparáty. Zajímavé je také to, že za výrobou nestojí přímo HTC.

HTC Wildfire X má 3 hlavní fotoaparáty a malý výřez

V první řadě je dobré informovat o tom, že za telefonem nestojí přímo HTC, ale společnost s názvem InOne Smart Technology. Podobně to můžeme vidět i třeba u Nokia telefonů, kde se o jejich výrobu stará HMD Global a poměrně dobře to funguje. Bude tak zajímavé sledovat, jestli se InOne Smart Technology podaří dostat značku HTC na výslunní.

HTC WIldfire X má 6,2“ velký displej s HD+ rozlišením, nechybí malý výřez, ve kterém se nachází 8 MPx selfie kamera. O výkon se stará čipset Helio P22, který doplňuje 3/4 GB paměti RAM a 32/128 GB úložiště. Dá se rozšířit pomocí microSD karet o dalších 256 GB.

Na zadní straně telefonu je čtečka otisků prstů a také rovnou 3 fotoaparáty. Celkově tak má telefon čtyři foťáky. Ten hlavní má 12 MPx, doplňuje jej 8 MPx telefoto a 5 MPx fotoaparát pro hloubku ostrosti. Baterie telefonu má kapacitu 3 300 mAh, k dispozici bude prozatím pouze v modré barevné variantě.

Cena telefonu začíná v Indii, kde byl představen na částce 10 999 INR, což je v přepočtu s DPH cca 4 300 Kč. Prodej začíná 22. srpna. Dostupnost ve zbytku světa prozatím nebyla oznámena.

Jak se vám líbí HTC Wildfire X?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)