HTC U11 představen: Nejlepší fotoaparát, ovládání pomocí stisku a chybějící 3,5mm jack

Příjmy HTC U11

Společnost HTC není v posledních letech na poli mobilních telefonů příliš úspěšná. Poslední dražší model HTC U Ultra nebyl veřejností přijat příliš kladně. To se nyní snaží napravit s vlajkovým modelem HTC U11, který nabízí inovativní funkce.

HTC U11 se bude ovládat mačkáním boků telefonu

Společnost HTC dnes představila novou vlajkovou loď pro tento rok. Jedná se o HTC U11. Ten má 5,5“ velký Quad HD displej, jedná se o Super LCD 5 a chrání jej Gorilla Glass 5. První velká změna oproti jiným telefonům je ve způsobu ovládání. Jmenuje se HTC Edge Sense a snaží se přinést do světa smartphonů stisk ruky. Místo hledání tlačítek bude stačit stisknout telefon v ruce, funkce reaguje na tlak, takže půjde využít například i pod vodou. Přes Edge Sense půjde spustit fotoaparát, zapnout svítilnu, nebo třeba spustit jakoukoliv aplikaci.

htc u11 prehled

Konstrukce HTC U11 se oproti minulému vlajkovému modelu liší a pokračuje v řadě HTC U, kterou jsme mohli vidět u telefonu U Ultra. Kombinuje tedy kovový rám a odolné sklo Gorilla Glass 5. Telefon je také odolný vůči prachu a vniknutí vody, splňuje certifikaci IP67.

Výkonu je na rozdávání

Co se týče výkonu, tak v telefonu najdeme Qualcomm Snapdragon 835 s podporou gigabitového LTE, 64 GB rychlé interní paměti UFS 2.1 a 4 GB RAM. Přímo z krabice bude mít telefon Android 7.1 s nadstavbou HTC Sense. K dispozici budou rovnou 3 asistenti, a to HTC Sense Companion, Google Assistant a Amazon Alexa. Baterie má kapacitu 3000 mAh.

Zajímavé je to také u fotoaparátu, který získal nejvyšší hodnocení v testech DXoMark a podle tohoto testu poráží všechny telefony včetně Google Pixel, Galaxy S8, nebo Apple iPhone 7. Uvidíme ale až v reálném použití, jestli je doopravdy tak dobrý. Jedná se o 12MPx Ultrapixel 3 fotoaparát, společnost slibuje pokročilou stabilizaci obrazu, superrychlé ostření, a Auto HDR Boost, která má umožnit HDR bez zpoždění.

V telefonu nicméně chybí konektor na 3,5mm jack, najdeme v něm pouze USB-C. Potěší ale to, že v balení jsou přibalená sluchátka Usonic s USB-C konektorem i redukce s USB-C na 3,5mm jack. Novinka dorazí na náš trh v barvách Amazing Silver a Brilliant Black v průběhu června 2017. Doporučená cena je 19 990 Kč.

HTC U11

HTC U11

0.2
  • Displej 5,5", QHD, SuperLCD 5
  • Procesor Qualcomm Snapdragon 835
  • RAM 4GB
  • Fotoaparát 12 MP
  • Baterie 3000 mAh
  • Cena od 13 914 Kč

Jak se vám líbí nové HTC U11?

Zdroj: TZ.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)