TOPlist

HTC Sense 7.0: podívejte se na první snímky prostředí

htc_sense_70

Společnost HTC slíbila, že vydá aktualizaci na Android 5.0 pro své chytré telefony HTC One (M8), HTC One (M7) a HTC One Mini 2 do devadesáti dnů po vydání nové verze mobilního operačního systému. Nyní se na Internet dostaly první snímky obrazovek, zachycující především vzhled nové grafické nadstavby HTC Sense 7.0, která bude vydána společně s Androidem 5.0 Lollipop. Konkrétně na obrázcích můžete spatřit údaje o verzi systému a pohled na historii spotřeby baterie v Sense 6.0 a v chystané verzi 7.0.

HTC Sense 6.0 HTC Sense 6.0

HTC Sense 7.0 HTC Sense 7.0

Z těchto dvou snímků lze usuzovat, že Sense 7.0 bude spíše nenápadnou evolucí, směřující uživatelské prostředí k novému designovému trendu „Material“. Mírné změny se dočkala navigační lišta s tlačítky, která budou v nové verzi měnit barvu podle pozadí právě spuštěné aplikace. Ikony v oznamovací liště jsou prakticky shodné, jako v předchozí verzi. Viditelné změny se dočkalo písmo a také použití karet v nastaveních, což potvrzuje tlačítko se třemi čárkami, sloužící k vyvolání postranní nabídky. V sekci s informacemi o baterii lze vyčíst údaj o průměrné délce trvání plného nabití akumulátoru, jakož i dobu, zbývající k úplnému vybití Dle vývojáře Tomáše Hubálka se přinejmenším v případě snímku s informacemi o baterii jedná o podvrh. Ve skutečnosti je prý na obrázku Battery Widget Reborn. Za mýlku se tedy velice omlouváme..

HTC Sense 6.0 HTC Sense 6.0

HTC Sense 7.0 HTC Sense 7.0

Bohužel zatím nejsou k dispozici obrázky plochy, seznamu aplikací, odemykací obrazovky ani oznamovací lišty, nicméně vývoj podle všeho právě začal, což znamená, že vzhled nového Sense s největší pravděpodobností existuje pouze v podobě designových skic. Sense 7.0 bude, stejně jako předchozí verze, podporovat grafická témata, která dovolují změnit vizuální vyznění celého uživatelského rozhraní.

Pokud bude Android 5.0 Lollipop vypuštěn 3. listopadu, jak se obecně předpokládá, měli by se majitelé telefonů HTC dočkat updatu začátkem února 2015.

Zdroje: Hi-Tech, YouMobile, TechBuffalo, Android Headlines.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)