HTC One Mini – hliníkové unibody tělo jako větší bráška

htc-one

Další informace  o chystaném modelu HTC One Mini vyplavaly na povrch. Stejně jako Samsung i tchajwanský výrobce letos vydá zmenšený model své vlajkové lodi. A i v tomto případě si budou přístroje podobné jako vejce vejci. Zmenší se displej a ani hardware nebude na tak špičkové úrovni jako u nejlepšího modelu. Nic jiného jsme ani nečekali. O HTC M4, jak praví kódové označení tohoto modelu, jsme psali již dříve a dokonce jsme jej mohli spatřit na některých fotografiích. Nyní se objevily fotografie, ze kterých vidíme oba přístroje z přední strany v celé své kráse, a skutečně to vypadá, že si One Mini zachová hliníkové unibody tělo, které patří mezi hlavní triumfy vlajkového modelu HTC. Stejně tak vidíme dvojici reproduktorů, což značí skvělý zvuk, senzory a objektiv přední kamery. Jediným viditelným rozdílem je pak plastový rámeček, který lemuje celé tělo. Asi abychom přístroje rozpoznali na první pohled. Jediným závažným rozdílem tak bude velikost, která je dána především displejem – 4,3″ vs. 4,7″. Spekuluje se, že by displej dostal HD rozlišení, ale nechme se překvapit.

htcmini-1371056530

Podle “věrohodného” zdroje by měl přístroj pohánět 2jádrový procesor Qualcomm Snapdragon 400 s frekvencí 1,4 GHz, kterému bude sekundovat 2GB RAM paměť. Chybět nebude ani 4MPx Ultrapixel fotoaparát či stereo reproduktory. Velikost vnitřní paměti se bude pohybovat okolo 16 GB, o kartě Micro SD se zatím nehovoří. Některá zahraniční média dokonce tipují cenu přístroje – ta by se měla přehoupnout v přepočtu přes hranici 10 000 Kč.

První bitvu Samsung Galaxy S4 vs. HTC One již máme za sebou. Nyní nás čeká souboj menších bratříčků. Kdo vyhraje?

zdroj: androidheadlines.com, lowyat.net

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)