HTC One M8 oficiálně představeno – potrápí kovový krasavec Samsung? (aktualizováno)

HTC M8 cover

V minulém týdnu jsme měli možnost se exkluzivně zúčastnit pre-briefinku ohledně nové vlajkové lodi společnosti HTC – HTC M8. Dnes byla tato novinka oficiálně představená v Londýně a New Yorku, tak se pojďme podívat, co pro nás tchajwanský výrobce nachystal.

HTC M8 1

Design

Jak dobře víme, HTC si hodně zakládá na designu a snaží se vyrobit produkt, který po všech stránkách vypadá prémiově. HTC One M8 není výjimkou. Již loňské HTC One patřilo k nejhezčím telefonům, novinka tento fakt dále umocňuje. Plastové rámečky HTC One byly nahrazeny a kov přímo navazuje na displej nejen naspodu a hořejšku, ale i po stranách. Co se barevného provedení týče, HTC One M8 bude dostupný již od začátku ve třech barevných provedeních. Základní barvou je “Gun Metal Grey” – můžeme přeložit jako kovově šedá. Tato barva má podtrhnout fakt, že telefon je kovový, nikoliv plastový. Další barvou je “Glacious Silver”, jež bude velmi podobná stříbrné loňského modelu. Poslední “Amber Gold” nabídne HTC One M8 v parádním zlatém outfitu.

  htc M8 design

htc cover

Hardware

Kdo čekal Snapdragon 805, bude zklamán. HTC One M8 stejně jako Samsung Galaxy S5 nebo Sony Xperia Z2 nabídne procesor Qualcomm Snapdragon 801. Paměť RAM má hodnotu 2 GB, což se na první pohled nezdá příliš. Na druhou stranu prostředí Sense je dobře optimalizováno a na hladký chod tak postačí. Oproti HTC One přibyla podpora paměťových karet, kterou mnoho uživatelů jistě ocení. Přístroj si poradí až s 128GB kartou. Vnitřní paměť byla stanovena na 16 GB, přičemž 32GB varianta může spatřit světlo světa, pokud o ni bude zájem. Kdo vyzkoušel HTC One, dá mi pravděpodobně za pravdu, že displej byl opravdu hodně povedený. HTC One M8 jde v tomto trendu dále a nabízí pětipalcový displej s Full HD rozlišením a technologií Super LCD3. Ta má zaručit perfektní kontrast, jas, či barevné podání. Stejně jako minulý model, nabídne novinka infračervený port pro ovládání televize.

  • Displej: 5palcový Super LCD3 s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (441 ppi) a Gorilla Glass 3.
  • Procesor: čtyřjádrový Snapdragon 801 (MSM8974AB), 2,3 GHz.
  • GPU: Adreno 330.
  • RAM: 2 GB.
  • Vnitřní úložiště: 16 GB + microSD karta.
  • Baterie: 2 600 mAh.
  • Přední fotoaparát: 5 Mpx.
  • Rozměry: 146,36 x 70,6 x 9,35 mm.
  • Váha: 160 gramů.

Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.

Software

HTC M8 dorazí společně s novou verzí prostředí Sense 6.0. Oproti staršímu Sense 5.5 bude barevnější a nabídne podporu různých gest. Například tzv. Motion Launch umožní rozsvícení displeje dvojitým poklepáním na obrazovku. Nemusíte tedy lovit žádné tlačítko. V příhodném okamžiku můžete využít tlačítka pro změnu hlasitosti ke spuštění kamery a podobně. Hodně lidem se vryla do paměti základní obrazovka v podobě BlinkFeedu, ten má místo i v HTC One M8 a doznal několika vylepšení. Nabídne více zdrojů a celkově by měl být pro uživatele přínosnější. Filosofie HTC je taková, že umožňuje uživateli přizpůsobit si svůj telefon tak, jak chce, ale na druhou stranu mu k tomu nedává příliš důvodů. Tchajwanský výrobce chce, aby se vám telefon líbil od první vteřiny používání, ale pokud vám něco nesedí, abyste to mohli změnit.

htc sense 6.0

htc blinkfeed

HTC-One-M8-blink

BlinkFeed bude nově otevřen všem vývojářům, takže pro něj budou moct vyvíjet vlastní obsah. Již při prezentaci jsme slyšeli, že prvními partnery je sociální síť FourSquare a výrobce fitness příslušenství Fitbit. HTC se tak snaží posbírat co nejvíc užitečných dat a naservírovat je na jednom místě. Díky funkci NewsBundle bude možné tematicky řadit novinky z Twitteru a ostatních zdrojů.

Fotoaparát

HTC zjednodušilo prostředí celého fotoaparátu, což by mělo vést k rychlejšímu a intuitivnějšímu ovládání. Vylepšení se dočkal blesk, který bude schopen regulovat intenzitu osvětlení podle potřeby a také barevné spektrum. Doba ostření se zkrátila na 300 milisekund, což je o 50% rychlejší. Díky pomocnému objektivu bude k dispozici dodatečné přeostřování snímků. Pokud jste při pořízení snímku zaostřili na jeden objekt, při upravování to budete moci změnit. Jak už jsme zmínili HTC  One M8 nabídne více  objektivů. HTC tuto technologii nazývá “Duo-sensor”.

Snímek obrazovky 2014-03-25 v 17.17.08

Hlavní poskytne 4,1 MPx s technologií Ultrapixelů, které mají za úkol zachytit více světla.V módu úprav bude k dispozici velké množství nástrojů, jak pořízené fotografie vylepšit. Už u HTC One jsme viděli “čarování” s fotografiemi v podobě odebírání nechtěných objektů a podobně. Funkčnost u HTC One M8 by měla být ještě lepší.

htc M8 back

Přední kamera nabídne 5MPx snímač, který prý zaručí ty nejlepší “selfie fotky” na světě. V módu přední kamery bylo též zjednodušeno pořizování fotek. Nemusíte tedy mačkat specifické tlačítko, stačí tapnout kamkoli na displej. Opět bude možno rychle fotky upravit (odstranění červených očí, automatické vylepšení pleti a podobně). HTC One M8 umí natáčet 1080p video s funkcí slow-motion. Celé video nebo jeho úseky můžete libovolně zpomalit a vytvořit tak působivé sekvence.

Snímek obrazovky 2014-03-25 v 17.18.13

Ani na funkci Zoe Highlights HTC nezapomnělo. Krátké sekvence půjde v novém HTC One M8 sdílet s ostatními prostřednictvím speciální aplikace, jež bude dostupná i pro “neHTC” smartphony a stažitelná z Google Play.

HTC M8 BoomSound

HTC One potěšilo svými stereo reproduktory s přízviskem BoomSound. HTC One M8 slibuje tento odkaz dále rozvíjet. Nové reproduktory by měly být o 25 % hlasitější a nabídnout kvalitnější zvukový přednes. I při vysoké hlasitosti by měly být zachovány detaily hudební stopy. Samozřejmě že z telefonů ještě dlouho nebude Hi-Fi, HTC však slibuje nový level mobilních reproduktorů.

htc-one-m8-boomsound

htc boomsound

Delší výdrž baterie a úsporný mód

HTC One M8 dokáže na baterii fungovat až o 40% déle než jeho předchůdce. Toho je docíleno nejenom navýšením kapacity baterie, ale především optimalizací spotřeby. K dispozici je též režim extrémní úspory baterie, ve kterém telefon vydrží na jedno nabití až 14 dní, přičemž je stále aktivní synchronizace e-mailů, SMS zpráv nebo telefonních hovorů. Pokud tento mód zapnete ve chvíli, kdy vám zbývá 20% baterie, telefon zvládne pracovat ještě dalších 60 hodin. Jestli vše bude tak, jak HTC říká, bude se jednat o velkou pomoc při cestách, kde není možné telefon dobít.

HTC Dot View a ostatní

Již před nějakou dobou unikly informace o pouzdru HTC Dot View, které ve spolupráci s HTC One M8 bude schopno zobrazovat notifikace, počasí a podobně. Dohady byly pravdivé. Pouzdro nebude součástí balení, ale bude možnost jej dokoupit. Umožní vám jedním pohledem zjistit zmeškané hovory, přijaté SMS zprávy a podobně, stejně jako přijmout hovor.

HTC-M8-All-New-One-cover-Google-Play-Edition

HTC M8 case

HTC nabídne svým zákazníkům extra prostor v cloudovém úložišti Google Drive po dobu dvou let.

Představujeme HTC One (M8)

Představujeme HTC One (M8)

Na oficiálních stránkách najdete povedenou interaktivní prezentaci, kde si můžete M8 sami prohlédnout. 

Všechny informace průběžně aktualizujeme. Jak se vám novinka líbí?

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (111)