HTC One M7 dostává v Evropě update na Android 5.0.2 Lollipop

htc_one_m7_ico

Jak počátkem února informoval kolega Vašek Švec, dva roky stará vlajková loď HTC One M7 začala v USA dostávat aktualizaci na Android 5.0 Lollipop (viz HTC One M7 dostává oficiální Lollipop, zatím pouze v USA). Od ledna je přitom známo, že HTC One M7 dostane Android 5.0.2 jako poslední aktualizaci, nicméně některé zdroje spekulují, že by mohl následovat ještě update na Android 5.1.

Podle zahraničních zdrojů to vypadá, že se nyní aktualizace dočkají také majitelé tohoto modelu na evropském kontinentě. Známý “leaker”, vystupující na sociální sítí Twitter pod přezdívkou @LlabTooFeR, uvedl, že HTC aktuálně uvolňuje update pro evropskou variantu. Má se jednat o ROM verze 7.19.401.2 s Androidem 5.0.2 Lollipop a instalační balíček je velký přes 800 MB. Informace o uvolnění aktualizace přicházejí například z Ruska. Z novinek jmenujme například:

  • Aktualizace systému na Android 5.0 Lollipop;
  • Odemykací obrazovka a oznámení v inovovaném stylu s pokročilým nastavením zabezpečení;
  • Vyhledávání v nastavení;
HTC One M7 dostává v Evropě update na Android 5.0.2 Lollipop HTC One M7 dostává v Evropě update na Android 5.0.2 Lollipop

Seznam obsahuje pouze nejdůležitější změny, ale ve skutečnosti je novinek podstatně více. Dotýkají se rozhraní systému i grafické nadstavby Sense a programů.

Připomeňme, že HTC One M7 začínal na začátku roku 2013 s Androidem 4.1 Jelly Bean, nicméně s ohledem na hardwarovou výbavu, čítající procesor Qualcomm Snapdragon 600, 2 GB operační paměti a 4,7″ displej s rozlišením 1080p, by měl Lollipop s inovovanou nadstavbou Sense zvládat bez výraznějších potíží.

Dodejme, že již tuto neděli by firma měla v rámci veletrhu Mobile World Congress představit novou vlajkovou loď HTC One M9. Svět Androida bude mít na místě dva redaktory, takže chcete-li vědět vše, co kolem očekávané novinky zjistí, “zůstaňte naladěni”.

Zdroje: Android Headlines, ChezaSite, Android Authority.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)