Menu

HTC One: kompletní demontáž na videu

Každý současný chytrý telefon je technicky složité zařízení, sestávající z desítek prvků. Jako jasného lídra co do složitosti lze označit HTC One. Asi si nedokážeme představit, kolik komponent zvládli konstruktéři zabalit do tak relativně kompaktního těla, vyrobeného z jednoho kusu. To je důvod, proč je video s demontáží vlajkové lodi dvojnásob zajímavé.

Portál iFixit, známý svými rozborkami hardware, označil HTC One za jedno z nejsložitějších zařízení – dokonce zazněl názor, že HTC prostě nepočítá s případnými opravami. Kvůli vážnému poškození nakonec padl jeden kousek do rukou redaktorů serveru ETrade Supply, díky kterým můžeme sledovat celý proces v bezmála šestnáct minut trvajícím videu a spatřit tak některé vlastnosti, které iFixit nezachytil na fotkách dostatečně zřetelně.

Pokud někdo z vás už rozebral a znovu složil nějaký chytrý telefon, s největší pravděpodobností si všiml, že celý vnitřek je rozdělen do několika vrstev a všechny komponenty jsou velmi natěsnané. Při demontáži je třeba postupovat opatrně, podle určitého pořadí a v žádném případě se nesmí použít síla.

V HTC One pro ochranu prvků často používají měděnou fólii, což mění opětovné smontování v ne právě příjemný a složitý zážitek – fólie se totiž příliš snadno ohýbá a ztrácí tvar.

V každém případě jde o pěknou a názornou ukázku, jak složitými zařízeními jsou dnešní mobilní telefony.

Zdroj: YouHTC a ETrade Supply.

 

Komentáře

Expertik

Expertik

14.6.2013 9:26

dovolím si říct že takový vnitřek má dneska každý chytrý telefon … nedávno jsem měl na opravu utopený Huawei a střeva měl hodně podobné …

Michael D.

Michael D.

14.6.2013 11:29

A jak jiné by měli být?:-D PC má také podobné komponenty.:-D Jen je to dělané na míru aby se to do toho těla vlezlo.

Jo

Jo

14.6.2013 11:33

Ten podmaz k tomu, to je nejakej vtip ne ? OMFG

Vlado

Vlado

14.6.2013 12:00

Baterka hned za displejom, telefon je vyvazeny tak aby pri pade vzdy padol na displej. Konektory z displeja a dotykovej plochy su akosi z opacnej strany, namiesto toho aby boli pripojene co najkratsou cestou k zakladnej doske. Dotykova plocha nejde oddelit od displeja? Takze kazda vymena rozbitej dotykovej plochy znamena vymenu aj displeja? Cele mi to pripada, ako keby kazdu cast toho telefonu navrhoval iny tim a potom to dalsi tim poprepajal kadejakymi kablikmi :D

Petr

Petr

14.6.2013 14:16

Zajímavý – mě by ještě víc zajímalo, jak tohle dávají při výrobě dohromady. To mi přijde neuvěřitelný. A na co jsou ty QR kody na součástkách??

Mirek...

14.6.2013 15:54

A prej ze nejde vymenit baterie, podle toho videa si ji snadno a hrave kazdy vymeni sam behem chvilky :-)

Mirek...

14.6.2013 15:59

Petr: Pri pasove vyrobe a je to naprostej fofr :-) na youtube je par videi z tovaren kde se to dava dohromady.

naivko

naivko

16.6.2013 23:35

htc je fakt morda

RSS (komentáře k článku)