HTC One: kompletní demontáž na videu

htc_one_rozborka_ico

Každý současný chytrý telefon je technicky složité zařízení, sestávající z desítek prvků. Jako jasného lídra co do složitosti lze označit HTC One. Asi si nedokážeme představit, kolik komponent zvládli konstruktéři zabalit do tak relativně kompaktního těla, vyrobeného z jednoho kusu. To je důvod, proč je video s demontáží vlajkové lodi dvojnásob zajímavé.

Portál iFixit, známý svými rozborkami hardware, označil HTC One za jedno z nejsložitějších zařízení – dokonce zazněl názor, že HTC prostě nepočítá s případnými opravami. Kvůli vážnému poškození nakonec padl jeden kousek do rukou redaktorů serveru ETrade Supply, díky kterým můžeme sledovat celý proces v bezmála šestnáct minut trvajícím videu a spatřit tak některé vlastnosti, které iFixit nezachytil na fotkách dostatečně zřetelně.

HTC One Disassembly Tear Down Repair

HTC One Disassembly Tear Down Repair

Pokud někdo z vás už rozebral a znovu složil nějaký chytrý telefon, s největší pravděpodobností si všiml, že celý vnitřek je rozdělen do několika vrstev a všechny komponenty jsou velmi natěsnané. Při demontáži je třeba postupovat opatrně, podle určitého pořadí a v žádném případě se nesmí použít síla.

V HTC One pro ochranu prvků často používají měděnou fólii, což mění opětovné smontování v ne právě příjemný a složitý zážitek – fólie se totiž příliš snadno ohýbá a ztrácí tvar.

V každém případě jde o pěknou a názornou ukázku, jak složitými zařízeními jsou dnešní mobilní telefony.

Zdroj: YouHTC a ETrade Supply.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

lg nahledovy

Recenze: LG Optimus One (P500)

Telefony Karel Kilián Karel Kilián
24 min. uložit na později

Komentáře (8)