HTC vymění zdarma rozbitý displej telefonů řady One

htc_adv_ico

V uplynulém roce se tchajwanský výrobce mobilních telefonů HTC skutečně hodně snažil konkurovat masivnímu marketingu svého největšího konkurenta – Samsungu. Vlajková loď One je laickou i odbornou veřejností oceňována nejen za kovové tělo, ale i celkový design, který se stal charakteristickým rysem této značky. Přesto ani velká snaha nebyla korunována takovým úspěchem, jaký by si čelní představitelé firmy přáli – například na americkém trhu značka HTC dokonce mírně ztratila část svého tržního podílu, navzdory všem oceněním a pozitivním hodnocením zákazníků.

HTC zvolilo poměrně netradiční marketingový krok a nabídne zákazníkům řešení bolestivé otázky – jednu výměnu rozbité obrazovky zdarma.

HTC vymění zdarma rozbitý displej telefonů řady One HTC vymění zdarma rozbitý displej telefonů řady One

První náznaky této kampaně začaly již minulý týden, kdy se v den svatého Valentýna na oficiálním Twitter účtu americké divize objevila fotografie dvou telefonů s rozbitými displeji uspořádanými do tvaru srdce se sloganem “Kdyby rozbité srdce šlo tak snadno opravit!”

Kdyby rozbité srdce šlo tak snadno opravit! Kdyby rozbité srdce šlo tak snadno opravit!

Později následovala další fotka, jejímž hlavním motivem je opět telefon s rozbitou obrazovkou a text “Pokud vám život přinese citrón, udělejte si limonádu. No, a jestli vám nadělí rozbitý telefon, tak sledujte dále – 18. února.”

Pokud vám život přinese citrón, udělejte si limonádu. No, a jestli vám nadělí rozbitý telefon... Pokud vám život přinese citrón, udělejte si limonádu. No, a jestli vám nadělí rozbitý telefon…

Včera firma oznámila, že poskytne jednu bezplatnou výměnu rozbité obrazovky u všech svých telefonů řady One (konkrétně HTC One, HTC One mini a HTC One max) po dobu šesti měsíců od koupě. Nabídka se ale týká výhradně nových zákazníků, tudíž neplatí pro stávající majitele, a to ani pro ty, kteří telefon zakoupili před méně než půl rokem.

Nabídka je součástí nového zákaznického programu HTC Advantage, který má za cíl poskytnout různé výhody pro zákazníky, kteří si zakoupí telefon této značky: kromě výměny rozbitého displeje slibuje bezplatné cloudové úložiště po dobu dvou let (na Disku Google) s kapacitou od 25 do 50 GB (v závislosti na zařízení), garantované aktualizace pro všechny vlajkové lodi HTC po dobu 24 měsíců od vydání (viz aktualita HTC slibuje dvouletou podporu stěžejních modelů pro Severní Ameriku), zálohování do cloudu HTC Backup či telefonickou podporu pro případ jakýchkoliv problémů.

Co obnáší zákaznický program HTC Advantage?

  • Výměna rozbité obrazovky zdarma (jen jedna). Pokud si rozbijete obrazovku svého nového HTC One, HTC One mini nebo HTC One max během prvních šesti měsíců od zakoupení, vyměníme vám ji bez poplatků.
  • Závazek aktualizace Androidu. Telefony řady HTC One dostanou všechny majoritní systémové aktualizace po dobu dvou let od data zahájení prodejů.
  • Zdarma 25 až 50 GB na Disku Google. Na online diskové úložiště můžete po dobu dvou let nahrávat všechny vaše fotky, důležité kontakty, hudbu a další soubory, ke kterým se dostanete i z jiných zařízení.
  • Pro případ nehody: HTC Backup. Pomůže vám s nahráním všech nastavení do cloudu pro případ, že by se něco stalo s vaším telefonem. Obnova ze zálohy pak vrátí telefon přesně do stavu, v jakém byl předtím.
  • Pomocná ruka. S radostí vás vytáhneme z jakýchkoli problémů – stačí se zeptat přes online chat nebo telefonicky.

Bude zajímavé sledovat, zda se zákaznický program stane silným argumentem v konkurenčním boji. V tuto chvíli není bohužel zřejmé, zda se uvedené výhody budou týkat pouze amerických klientů nebo jestli HTC plánuje rozšíření programu i do zbytku světa.

Zdroje: NeoWin, CNews, YouHTC, HTC Advantage.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)