Z nového HTC telefonu si internet utahuje. A to třeba díky starému Androidu 8 Oreo

htc exodus 1s predstaveni

Doby, kdy HTC vyrábělo jedny z nejlepších smartphonů na světě, jsou dávno pryč. V poslední době to zkouší s blockchain telefony. Nejprve jsme zde měli převlečený prémiový telefon, nyní se dostalo na model Exodus 1S, který má nižší cenu, ale zároveň se “zapomněl” v roce 2017.

Novinka HTC Exodus 1S běží na Androidu 8 Oreo

Hlavní prodejní tahák tohoto telefonu je to, že může fungovat jako bitcoinový uzel. Takže přímo v zařízení se můžou ověřovat a provádět bitcoin transakce a uživatel se tak nemusí spoléhat na jiné služby. To určitě zní hodně dobře, jenže je tu “malý” háček. K fungování je potřeba Bitcoin ledger, což by se jednoduše dalo přeložit jako sdílená účetní kniha bitcoinu, ve které se nachází všechny transakce. V současné době má velikost cca 260 GB a neustále roste.

htc exodus 1s

A právě velikost je trochu problém, protože HTC Exodus 1S má 64GB úložiště. Uživatel tak musí investovat ještě nemalé peníze do pořádné microSD karty. Podobně jako původní HTC Exodus, i tento model funguje jako peněženka, v zařízení můžete ukládat, posílat i přijímat několik kryptoměn.

Výkon telefonu obstarává tři roky starý Snapdragon 435, který doplňuje 4GB RAM paměť. Zajímavé je i to, že se HTC rozhodlo sáhnout po dva roky starém Androidu 8.1 Oreo. Baterie má kapacitu 3 000 mAh, displej má velikost 5,7 palců a HD rozlišení. Potěší 3,5 audio jack konektor a naopak nepotěší microUSB konektor. Fotoaparát má 13 MPx, selfie kamera rovněž 13 MPx. Telefon se začíná prodávat i v Evropě, a to za cenu 219 eur, v přepočtu cca 5 600 Kč.

Jak se vám líbí tento HTC telefon?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)