TOPlist

Vybíjí se vám rychle telefon? Těžení kryptoměn bez vašeho vědomí může být důvodem

tezeni kryptomen android telefon

Pokud se vám vybíjí rychle telefon a zároveň se například i seká či přehřívá, může být problém v tom, že se používá k těžení kryptoměn. Rovnou několik společností, které se zabývají bezpečností, upozornilo v poslední době na to, že se neustále rozšiřují aplikace, které vám promění telefon v zařízení pro těžení. Častokrát si toho uživatel ani nemusí všimnout. Poslední větší problém se vyskytl u hry Bug Swasher, kde se počet instalací počítá do milionů.

Těžení kryptoměn se rozšiřuje i na telefonech

O kryptoměnách už jste pravděpodobně slyšeli. V poslední době se těžení přenáší stále více a více na mobilní telefony. Ty sice nemají takový výkon jako PC či speciální těžící stanice, nicméně se více a více využívají k těžení. Důvodem je to, že se do mobilu může dostat aplikace na těžení velmi jednoduše a uživatel přitom o tom nemusí ani vědět. A to dokonce i když instalujete hru/aplikaci z Google Play. Když například několik desítek či stovek tisíc telefonů těží, tak už se to hackerům vyplatí a proto se v poslední době objevuje čím dál tím podobných problémů. Dokonce existuje už i speciální název, a to cryptojacking.

kryptomeny litecoin bitcoin ethereum telefon

Pokud nejste pokročilý uživatel, doporučuje se vypnout instalace aplikací z neznámých zdrojů a používat pro instalaci aplikací výhradně Google Play. Vždy také věnujte pozornost oprávněním, a to i u aplikací, které instalujete z Google Play. Jenže i na Google Play nejste zcela chráněni, naposledy šlo o hru Bug Swasher, která má počet instalaci mezi jedním až pěti miliony zařízení.

Ideální řešení, jak zabránit v instalaci cryptojacking aplikace neexistuje. Google již aplikace pro těžení kryptoměn nedávno v Google Play zakázal, jenže i tak nedokáže zachytit všechny problémové aplikace/hry. V základu byste měli dodržovat výše zmíněná pravidla a hlavně sledovat chování zařízení po instalaci nové aplikace/hry. Pokud se vám rychle vybíjí baterie, zahřívá nebo se zpomalil telefon, doporučujeme zkontrolovat nastavení využití baterie, jestli se nejedná o problém právě s novou aplikací či hrou.

Měli jste již někdy v telefonu aplikaci pro těžení kryptoměn?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)