Menu

Google mění pravidla obchodu Play: Zakázalo se těžení kryptoměn i opakující se obsah

Google aktualizoval Centrum zásad pro vývojáře. Mezi zakázaný obsah, který nesmí být v obchodě Google Play, patří nově např. aplikace pro těžení kryptoměn, ale třeba také ty, které mají stejné funkce a prostředí jako jiné aplikace.

Těžení kryptoměn už v Google Play nenajdete

Google pravidelně upravuje Centrum zásad pro vývojáře. V poslední aktualizaci se dostalo hned na několik úprav, díky tomu v Google Play neuvidíme poměrně velké množství aplikací. V první řadě jde o aplikace, které na zařízeních těží kryptoměny. Aplikace pro vzdálenou správu těžby kryptoměn jsou však povoleny.

Dále se zakázaly programy poskytující stejné funkce a prostředí jako jiné aplikace, které již na Google Play jsou. Například jde o kopírování obsahu z jiných aplikací bez přidání původního obsahu nebo hodnoty nebo vytváření několika aplikací s velmi podobným obsahem a uživatelským prostředím. Pokud každá z takových aplikací nabízí malé množství obsahu, měli by vývojáři zvážit vytvoření jedné aplikace, v níž bude shrnut. Takže se možná dočkáme brzy jediné Google aplikace pro zprávy a chatování. :)

V neposlední řadě si také Google posvítil na aplikace, přitažlivé pro děti, ale obsahující motivy jen pro dospělé. Poslední dvě kategorie aplikací, které jsou nyní zakázané na Google Play jsou ty, jejíž cílem je pouze zobrazovat reklamu a také ty, které jsou zavádějící.

Napadají vás ještě nějaké kategorie aplikací, které nemají v Google Play co dělat a měl by je Google zakázat?

Zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

SeppWinkler

SeppWinkler 19

27.7.2018 12:43

Dobrý krok, len aby dávali pozor na obchádzanie týchto pravidiel.

Karmy

Ondřej Karmazín 2

27.7.2018 16:40

Ani ne rok od vydání té tragédie od ČHMÚ a už budou muset zařízenou jednu z těch aplikací? :D

Somi

somi 0

28.7.2018 9:09

Sháněl jsem aplikaci, která by vypínala displej při zavření krytu. Je jich spousta. Zkoušel jsem i takovou, která měla tři zástupce v Googleplay a přitom to byly úplně totožné aplikace. Od stejného vývojáře. Jen jiná ikona. Musí v tom být nějaký háček, třeba profit za nainstalování nebo něco jiného. Kolik je takových případů? Musí jich být tisíce. Zbytečně zaplevelují obchod.

RSS (komentáře k článku)