TOPlist

HTC Desire X dostane aktualizaci na Android 4.1 a Sense 4+

htc_desire_x_ico

Desire X je telefon, který společnost HTC představila na konci minulého roku jako „mladšího bratra“ vlajkové lodi One X. Dobré technické parametry, kompaktní tělo a specifický design, spojený s relativně přijatelnou cenou, okamžitě přitáhly pozornost fanoušků této tchajwanské značky. Desire X dostal do vínku Android 4.0 Ice Cream Sandwich s grafickou nadstavbou Sense verze 4.1. Výrobce zatím nevydal žádné oficiální informace o aktualizaci na Android 4.1 Jelly Bean, nicméně kolují zvěsti, že se již pracuje na novém firmwaru.

HTC Desire X HTC Desire X

Jedním z důvěryhodných zdrojů, který tvrdí, že HTC připravuje aktualizaci na Android 4.1 Jelly Bean pro Desire X, je HDBlog. Podle jeho informací se kromě samotného systému dočká updatu i nadstavba Sense, nicméně zde se nečeká příliš mnoho změn. Bohužel v těchto okamžicích není k dispozici žádné oficiální vyjádření, nicméně s ohledem na to, že se v minulosti tvrzení HDBlogu nejednou ukázala jako podložená, dá se této informaci věřit. Pokud budou tato očekávání naplněna, znamenalo by to, že společnost nezapomněla na zařízení, určená pro střední segment trhu.

HTC Desire X byl poprvé prezentován na veletrhu IFA 2012 v Německu. Přišel s displejem o velikosti čtyři palce a rozlišením 800 x 480 bodů. Uživatelé mají k dispozici 768 MB operační paměti, pro systém a data jsou připraveny 4 GB interní paměti, kterou lze rozšířit pomocí paměťových karet MicroSD. O dostatečný výkon se stará dvoujádrový procesor na rychlosti 1 GHz – Desire X je tak prvním smartphonem HTC střední třídy s vícejádrovým procesorem. V Česku se tento telefon aktuálně prodává za průměrnou cenu 6 874 Kč.

HTC Desire X byl poprvé prezentován na veletrhu IFA 2012 v Německu HTC Desire X byl poprvé prezentován na veletrhu IFA 2012 v Německu

Vývoj ceny telefonu HTC Desire X v českých e-shopech.

Zdroje: YouHTC a HTC HDBlog.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)