TOPlist

Mobilní hry vydělávají víc než ty pro PC a konzole dohromady

hry mobilni konzole pc 2021 trzby newzoo report

Hraní her už dávno není jen doménou výkonných počítačů nebo speciálně vyvíjených konzolí. Abyste si mohli užít spousty zábavy s „áčkovým“ titulem, stačí vám k tomu už několik let i pouhý chytrý mobilní telefon. A této možnosti evidentně využívá stále větší množství lidí. Nejenže je mobilní herní segment ze všech největší (hrát tímto způsobem je přece jen úplně nejsnazší), ale podle reportu od Newzoo prý dokonce mobilní hry za loňský rok vydělaly víc peněz než ty pro PC a konzole dohromady. A jsou nejrychleji rostoucím odvětvím.

mobilní PC konzolové hry 2021 report Newzoo podíl na tržbách segmentyTržní podíly dle segmentu

Přesné podíly jsou podle analýzy 52% pro mobilní, 28% pro konzolové a 20% pro počítačové hry. Řečí peněz jde o 93, 50 a 37 miliard amerických dolarů. Předchozí rok 2020 zaznamenal segment her pro smarpthony celkem 45 procent výdělků, takže během dvanácti měsíců poskočil o sedm procentních bodů. Tvůrci analýzy se domnívají, že velmi důležitým faktorem takových statistických skoků byla covidová situace v mnohých velkých vývojářských studiích, která nebyla schopná pružně vydávat důležité hry pro PC a konzole.

mobilní PC konzolové hry 2021 report Newzoo podíl na tržbách regionyTržní podíly dle regionů

Absolutně nejsilnější pozici má u mobilních her Čína, která vloni podle reportu „shrábla“ 32 miliard dolarů (celkově). Druhé jsou USA s cca 15 miliardami a třetí Japonsko, které mělo výdělky z her ve výši zhruba 14 miliard dolarů. Celý report můžete najít na webu Newzoo.

Na jakých zařízeních hrajete hry nejčastěji?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)