Vyzkoušeli jsme: V ČR začaly fungovat Hry Google Play na PC

Hry Google Play Windows PC ČR test recenze Google Play Games review

Společnost Google v polovině letošního března oficiálně oznámila, že vydává beta verzi své služby Hry Google Play pro počítače s Windows. Jak je zvykem, testování se mohli v první vlně účastnit pouze uživatelé z USA a několika dalších vybraných zemí. A ostatní, včetně zájemců z ČR, museli čekat, dokud nebude patřičný program oficiálně ke stažení a spuštění i u nich. To se ale nyní stalo a my jsme Hry Google Play pro Windows rovnou rychle vyzkoušeli.

Hry Google Play na Windows PC

Na webu služby, která ještě nedávno fungovala v podstatě jen jako úložiště postupu ve hrách a kolektor achievementů, je nejprve potřeba stáhnout instalátor beta programu. Je potřeba počítat s níže uvedenými minimálními požadavky. Nová rozšířená verze Google Play Games pak umožňuje spouštět v PC původně Android hry, které byly pro počítač optimalizovány. Zatím tedy nepočítejte s tím, že byste si takto mohli stáhnout všechny tituly, které máte i v mobilu. Ve skutečnosti nabízejí Hry Google Play ve Windows aktuálně asi 200 titulů. Ale je to teprve začátek.

Hry Google Play Windows PC ČR download

Minimální požadavky pro spuštění programu Hry Google Play na Windows PC

  • Operační systém: Windows 10 (v2004)
  • Úložiště: Jednotka SSD s 10 GB volného místa
  • Grafika: Grafika: IntelⓇ UHD Graphics 630 GPU nebo srovnatelná
  • Procesor: 4 fyzická jádra procesoru (některé hry vyžadují procesor Intel)
  • Paměť: 8 GB RAM
  • Účet administrátora Windows
  • Musí být zapnutá hardwarová virtualizace

V rozhraní najdeme v nabídce vlevo Domovskou stránku s doporučenými hrami, Knihovnu s tituly, které jste už někdy hráli, a sekci Všechny hry. Dají se různě filtrovat a řadit. Vlevo dole se nachází profilový obrázek, který ukrývá nastavení účtu. Napřímo je zde možné změnit třeba uživatelské jméno nebo avatara, jinak ale většina dalších tlačítek vede na web.

Hry se stahují stejně jako na mobilu či na tabletu a zdá se, že mají téměř stejnou velikost. Nejde tedy nejspíš o nějaké příliš odlišné verze, i když je pro PC upravené ovládání. Zkoušel jsem rovnou zapnout těžký kalibr v podobě závodního Asphalt 9 a běží bez většího trhání. Hry se spouští přes celou obrazovku. Postup ve hře je ukládán do cloudu a dá se načíst v ostatních zařízeních se stejným Google účtem. Což vlastně bylo i původní poslání Google Play Games.

Google Play Games
Google Play Games

Optimalizace her pro PC zajistila například to, že podporují ovládání myší a klávesnicí. V Asphaltu jsou klávesy pěkně vysvětleny při spuštění prvního závodu. Podobně jako třeba Steam mají i Hry Google Play možnost zobrazit vyskakovací nabídku. Stisknutím Shift+Tab se otevře menu, ve kterém je možné měnit hlasitost, ukončit režim celé obrazovky a nebo si zobrazit zmíněné ovládací klávesy pro danou hru.

Verdikt po několika minutách testování? Google Play Games šlapou ve Windows PC překvapivě plynule a moc se těším na přidání dalších titulů. Bude zajímavé sledovat, které a jak rychle budou pro počítač upravené. Rozhodně mám několik favoritů, které bych občas rád “klikal” raději na počítači než na mobilním displeji.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Fungují vám Hry Google Play na PC? Co na ně říkáte?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)