Hraní počítačových her na telefonech a tabletech? Steam to brzy umožní

hrani pocitacovych her mobil telefon tablet steam

Hraní počítačových her na telefonech a tabletech se brzy značně ulehčí. Postará se o to herní gigant Valve, který provozuje nejpopulárnější herní platformu Steam. Všechny hry, které máte na Steamu, si tak za pár dní budete moct pustit na telefonu či tabletu. Hra samozřejmě nepoběží přímo na telefonu, využívat se bude streamování. Výkon tak obstará počítač, telefon bude sloužit jako obrazovka, reproduktory a zařízení, ke kterému se připojí ovladač. A to třeba Steam Gamepad.

Hraní počítačových her přes mobilní telefon je budoucnost

Steam Link je služba, kterou můžete znát z některých chytrých televizí, nebo přímo speciálního hardwaru, který se prodává v obchodě Steam. Jednoduše by se dalo říct, že jde o takový Chromecast pro počítačové hry. Momentálně se využívá například k tomu, když chcete hrát počítačové hry pohodlně na gauči u televize.

Introducing the Steam Link

Introducing the Steam Link

Steam vydá speciální aplikaci pro streamování PC her

Jedno řešení je mít počítač u televize a přímo je propojit. Elegantnějším řešením je ale právě Steam Link, kdy vám počítač může zůstat v pokoji a propojíte ho se Steam Link. Buď pomocí bezdrátové Wi-Fi sítě, nebo pomocí Ethernet kabelu, který nabízí stále ještě lepší výsledky pro streamování. Jakmile je propojeno, tak se může hrát. Využívá se přitom výpočetní výkon počítače. Obraz, zvuk a ovládání se však přenáší na televizi.

 

A úplně stejně to bude fungovat i s mobilními telefony a tablety. Samozřejmě telefon nepropojíte s ethernet kabelem. Využívat se pro přenos bude 5 GHz Wi-Fi. Přes mobilní internet zatím služba fungovat nebude, a to i když budete mít rychlé LTE. Pokud jde o ovladače, tak Steam potvrdil, že půjde použít jejich vlastní Steam Gamepad a herní ovladače, které podporují MFi. V tuto chvíli není jasné, jestli mobilní Steam Link bude podporovat připojené myši či klávesnice. Ten “klasický” v podobě hardwaru to umí.

Hraní počítačových her přes mobil poběží brzy

A kdy se této novinky dočkáme? Hodně brzy, ve svém prohlášení oznámilo Valve, že Steam Link aplikace vyjde za 14 dní. A to jak na Android, tak i iOS. Později v létě vyjde aplikace Steam Video, která umožní přehrávání videí a filmů, které Steam také nabízí. Určitě se můžete těšit na to, že se na obě aplikace blíže podíváme.

Kterou počítačovou hru byste si rádi zahráli na mobilu?

Zdroje: TZ, theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)