Překvapení: Legendární hra The Elder Scrolls III se objevila i na Androidu

morrowind android

Hned na začátek ale musíme upozornit, že nejde o oficiální verzi hry, na které by se podílela Bethesda. Společnost je sice známá tím, že své hry vydává na každém možném herním zařízení, mobilním telefonům se však u The Elder Scrolls série vyhýbá. Třetí díl si ale nyní můžete zahrát na telefonu a podle prvních ohlasů se nejedná o vůbec špatný port.

The Elder Scrolls III funguje přes OpenMW

The Elder Scrolls III je jeden z nejoblíbenějších dílů této slavné série. Nyní díky open source projektu zapálených fanoušků, můžete tuto hru hrát i na Android telefonech či tabletech. Ke hraní je potřeba v podstatě jen zařízení, které má alespoň Android 5 Lollipop. V potaz také musíte brát, že port je stále ve vývoji, takže se můžou vyskytnout poměrně často i chyby, nebo pády.

Poté stačí stáhnout APK soubor a postupovat podle jednoduchého návodu, který je fóru hry. V podstatě jde jen o vytvoření složky a překopírování souborů hry. A to té oficiální ze Steamu. Z toho vyplývá, že jde o kompletní hru i s datadisky.

Ke hraní se používá OPenMW, díky čemuž jsou k dispozici také ovládací prvky přímo na displeji zařízení. Pokud byste ale chtěli hrát také s klávesnicí a myší, tak není problém. Stačí je jen propojit s Android zařízením, například pomocí Bluetooth.

Hráli jste nějaký díl ze série The Elder Scrolls? Vyzkoušíte tento port?

Zdroj: droidgamers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)