Závodní hra F1 2016 od Codemasters je dostupná pro Android

f1_2016_ico

Pro Android je k dispozici celá řada závodních her, nicméně z větší části se jedná o nenáročné arkády. Realistických simulátorů je jako šafránu, což je mimo jiné dané i hardwarovým omezením. Přeci jen každý zapálený hráč vám potvrdí, že virtuální závodění bez volantu se zpětnou vazbou je od simulace na míle daleko. Nyní však pro Android vychází hra, která má jedno velké lákadlo: oficiální licenci FIA na závody formule 1. Pro konzole a počítače vyšla hra F1 2016 v srpnu, na začátku prosince ji pak Codemasters vydali pro Android.

F1 2016 for Android

F1 2016 for Android

F1 2016 nabízí na Androidu přesně to, co hráči tohoto žánru očekávají, včetně režimu rychlého závodu, možnosti absolvovat celou sezónu, licencovaných aut, všech 21 tratí a pilotů. Kromě toho si můžete sestavit vlastní sezónu, odehrávající se jen na vybraných okruzích, včetně nového okruhu v Baku či kultovního německého Hockenheimringu. Připraveno je všech 22 závodníků v jedenácti týmech. Co ale citelně chybí, je možnost jakékoli hry pro více hráčů, a to je veliká škoda.

F1 2016 má zatím daleko k dokonalosti

Chybějící režim pro více hráčů bohužel není jediným nedostatkem této hry. Budete potřebovat hodně výkonný telefon nebo tablet – uživatelé hlásí zasekávání a trhání obrazu i na telefonech, jako jsou Nexus 6 či Samsung Galaxy S7. Z redakčních zařízení bylo možné hru instalovat na BlackBerry DTEK60, naopak s dva roky starou Xperií Z3 údajně není kompatibilní. Grafická stránka se údajně ani zdaleka neblíží tomu, co Codemasters prezentují v Obchodě Play.

Připraveny jsou čtyři způsoby ovládání, včetně naklánění zařízení, jakož řada pomocníků a asistentů s nastavitelnou intenzitou. Redaktor serveru Android Police Michael Crider testoval F1 2016 s Bluetooth ovladačem, nicméně hra údajně nespolupracovala. Pokud se tento nedostatek potvrdí i na dalších konfiguracích, jednalo by se o trestuhodné opomenutí.

F1 2016 je v Obchodě Play dostupná za cenu 249,99 korun. Potěšujícím faktem je, že po zakoupení není hráč obtěžován reklamou ani nákupy v aplikaci. Aplikaci, která by měla fungovat na zařízeních s Androidem 5.0 a vyšším, si zatím zakoupilo více než tisíc hráčů. Její průměrná známka 3,3 odráží výše uvedené nedostatky. Pokud se rozhodnete k instalaci, počítejte s nutností mít k dispozici alespoň 2,67 GB volného místa.

Vyzkoušeli jste hru F1 2016 na svém telefonu? Podělte se o své zkušenosti v diskuzi pod článkem!

Zdroj: androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)