Hra EMERGENCY je nově zdarma! Zkusíte velet záchranným složkám?

emergency_zadarmo_ico

Hra EMERGENCY, ve které se hráč může vžít do role velitele záchranných složek, se těšila poměrně velké oblibě už na počítačích. Následovalo vydání pro iOS a i zde se šéfování hasičům, sanitkám, policistům a dalším složkám setkalo s pozitivním přijetím. V březnu roku 2013, tedy před více než třemi roky, jsme se dočkali verze pro Android. V té době byla žhavou novinkou Xperia Z, začínaly předobjednávky Galaxy S4 a designovým trendům vládlo temné Holo. O dostupnosti jsme informovali v aktualitě EMERGENCY – staňte se hlavou záchranných operací z pohodlí vašeho domova s tím, že hra stála kolem 50 korun.

Za tuto sumu si hráči mohli zkusit řešení třinácti dramatických situací, ve kterých měli k dispozici až osmnáct různých jednotek. Cílem hry bylo zachránit co možná nejvíce životů, likvidovat požáry a uvádět situaci do pořádku.

Emergency Mobile Trailer Official

Emergency Mobile Trailer Official

Hra se dočkala čtyř minoritních aktualizací (poslední na verzi 1.05 proběhla před více než osmi měsíci) a v průběhu času její cena klesala nejprve z 3,04 na 2,81 dolarů, v prosinci 2015 pak spadla na symbolických 0,99 dolarů. Od této neděle si ji může legálně zahrát každý, aniž by musel otevírat virtuální peněženku – EMERGENCY je totiž nabízena zcela zdarma.

Otázkou je, proč se vývojáři rozhodli k tomuto nevratnému kroku. Pokud je totiž původně placená aplikace poskytnuta zdarma, už není cesty zpět k jejímu opětovnému zpoplatnění. Může to znamenat buď ukončení vývoje, nebo změnu ve způsobu monetizace. V případě her je celkem běžný “freemiový” model, kdy je aplikace zdarma, hráč však může platit za různá vylepšení či rychlejší průběh. V tomto případě lze za peníze pořídit další herní mise.

Přídavné mise jsou ve hře EMERGENCY za peníze Přídavné mise jsou ve hře EMERGENCY za peníze

Co hra EMERGENCY nabízí?

Vaším úkolem bude ovládat hasiče, zdravotníky, policisty a technické jednotky v záchranné strategické hře s realistickou HD grafikou. Budete bojovat proti požárům, zachraňovat životy a eliminovat teroristy v celkem třinácti propracovaných misích.

Jako hlavní faktory jsou jmenovány:

  • 13 katastrofických scénářů (pád letadla, nehoda vlaku, dopad meteoritu a mnoho dalších).
  • 18 jednotek (stříkačky, žebříky, záchranný vrtulník a mnoho dalších).
  • Realistická a detailní HD grafika.
  • Hra je optimalizovaná pro dotykový displej.

Za své úsilí získáte body a následně také medaile. Zvládnete odehrát všechny mise na zlatou? Díky propojení s Hrami Google Play budete moci porovnat své dovednosti s ostatními hráči.

Hra EMERGENCY zaznamenala více než padesát tisíc instalací a její průměrná známka v Obchodě Play je 4,2. 300 MB velký instalační balíček můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 2.3.3 a novějším.

Zdroj: androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Slovo-Mistr

Slovo Mistr: další návyková hra se slovy

Hry Karel Kilián Karel Kilián
3 min. uložit na později
poznej

Poznej slovo – Český hlavolam ve stylu PixWords

Hry Jan Tipmann Jan Tipmann
3 min. uložit na později

Komentáře (6)