Menu

Hra 100 Ballz – otestujte svou trpělivost a přesnost

100 ballz

Na systém Android existuje obrovské množství mobilních her – od náročných 3D až po jednoduché 2D návykovky. Dnes se podíváme na zástupce druhého tábora – hru 100 Ballz, která sází na velmi jednoduchý princip hraní a decentní grafiku.

Hra 100 Ballz – otestujte svou trpělivost a přesnost

Excelentní grafické zpracování nečekejte, ani žádné složité úkoly či dobrodružství. 100 Ballz patří mezi hry, které sází na velmi jednoduchý a zábavný princip hraní – s nadsázkou se dá říci, že vaším jediným úkolem bude ve správnou chvíli ťuknout na displej telefonu. Ovšem přiznejme si, že tyto hry zpravidla bývají nejvíce návykové a ve výsledku u nich strávíme spoustu času.

hra-100 ballz (2) hra-100 ballz (3)

Neztraťte ani kuličku

O co vlastně jde? Ve standardním režimu máte k dispozici zásobník kuliček, jehož hrdlo ovládáte ťuknutím na displej. Po otevření hrdla začnou proudit jednotlivé kuličky směrem k zemi a vaším úkolem je zasáhnout kelímky, které jezdí pod zásobníkem. Kuličky, které projdou kelímkem, se vrátí do zásobníku. Naopak ty, které se do kelímku umístit nepodařilo, jsou nenávratně pryč. Vaším úkolem je tedy otevřít hrdlo vždy ve správnou chvíli a na vhodnou dobu, abyste zabránili ztrácení kuliček, ale stále přibývalo skóre. S přibývajícím počtem bodů se pás pod zásobníkem kuliček zrychluje a je tedy stále obtížnější kelímky zasáhnout. Na druhou stranu je za zásah o něco více bodů, takže skóre přibývá podstatně rychleji.

hra-100 ballz (4) hra-100 ballz (5)

Zajímavý reverzní mód

Poslední aktualizace přidává i další režim hraní – reverzní mód. Co je zde úkolem? Jednotlivé kuličky postupně padají skrze bludiště a dopadají na spodní hranu, ve které se nachází pouze jeden otvor. Polohu otvoru ovládáte vy tažením prstu a vaším úkolem je co nejrychleji přesunout otvor pod padající kuličky. Za průchod kuličkou totiž dostanete 2 sekundy času navíc, což je velmi důležité – čas stále utíká a při životě vás udrží právě průchod kuliček.

hra-100 ballz (6) hra-100 ballz (7)

Časté aktualizace potěší

Za krátký čas si hra 100 Ballz zasloužila hned několik aktualizací, které většinou přinesly svěží “refresh” uživatelského rozhraní a přidaly některou ze zajímavých funkcí. Na druhou stranu se nám zdálo, že každá aktualizace do jisté míry změnila obtížnost – kde v první verzi bylo obtížné nahrát přes 3000 bodů, je v nové verzi velmi snadné. Jsme zvědavi, jakých změn se v dalších verzích dočkáme.

100-ballz-android-app-addiction

Podpora Google Games – srovnávejte se s přáteli

Velmi užitečnou funkcí je podpora Google Games, díky které se můžete ihned srovnávat s přáteli – po zvolení svého Google účtu jste zařazeni do celosvětového žebříčku a můžete sledovat, jak jsou na tom vaši přátelé a další hráči z celého světa.

hra-100 ballz (8) hra-100 ballz (9) hra-100 ballz (10)

Závěr

Žádné zběsilé 3D efekty, žádné složité ovládání, žádné plnění misí. Hra 100 Ballz sází na jednoduchost ve všech ohledech, a to se jí daří. Nám se tento styl hraní líbí a zároveň můžeme potvrdit, že se stane i návykový. Standardní režim je velmi zábavný a pokud vás hra alespoň trochu nadchne, nejspíše se stane i zábavou na několik hodin. Hra 100 Ballz je samozřejmě k dispozici zdarma, takže proč to nezkusit?

Tagyhra Autor:  Jan Dolejš Kategorie:  Hry
26.6.2014 10:00
4
 

Komentáře

Jakub Topič

26.6.2014 10:04

Jan Dolejš asi viděl 100 ballz včera na Google I/O a zjistil, že ještě na světě androida není :-D

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 7

26.6.2014 10:10

Jakub Topič
Díky za komentář. Ona tam fakt tahle hra byla? :) Nebojte, článek byl sepsán ještě před začátkem Google I/O, takže je to jen náhoda.

david8

z aplikace
26.6.2014 10:31

Na I/O byla v tom zahájení s tou červenou tečkou

Jakub Liška

z aplikace
27.6.2014 20:33

Ta hudba u reverse módu je šílená vážně dělaná abyste se zbláznili z toho že vám nepropadla kulička :) !!!!

RSS (komentáře k článku)