Horní lišta v Chrome se přesune? Novinka se právě testuje

Horní lišta v Chrome

Poměrně velká změna se objevila v prohlížeči od Googlu. Horní lišta v Chrome DEV a Canary se totiž přesunula úplně dolů, těsně nad tlačítka. Jestli to je jen nějaký krátký test, nebo jestli se novinka dostane do oficiálního vydání, si ještě musíme nějakou dobu počkat.

Horní Lišta v Chrome možná nebude

Lišta v dolní části telefonu by dávala smysl. V posledních letech jsou telefony stále větší a větší a dosáhnout jednou rukou na lištu v Chrome je bez přehmatu v podstatě nemožné. V nové verzi Chrome DEV a Canary se ale dá zapnout přesun lišty dolů.

Po aktivaci si můžete všimnout, že se jedná o značně nedokončenou verzi, protože po přesunu je místo horní lišty zatím prázdné místo. Každopádně po krátkém testování bychom si na nové umístění lišty určitě zvykli. U větších telefonů je ovládání mnohem pohodlnější.

Dolní lištu si může odzkoušet každý, stačí stáhnout Chrome DEV nebo Chrome Canary. Vložit do vyhledávací lišty chrome://flags/#enable-chrome-home a aktivovat “Google Home”. Poté už stačí jen prohlížeč restartovat a máte lištu dole.

Chrome Dev
Chrome Dev
Chrome Canary (Unstable)
Chrome Canary (Unstable)

Uvítali byste dolní lištu u Chrome, nebo vám vyhovuje, když je v horní části?

Zdroj: androidpolice.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)