Honor X7b výbavou nezaujme. Zlomí to nízká cena?

Honor
  • Honor má pro rok 2024 velké cíle, nebude snadné je splnit
  • Netrpělivě očekáváme představení špičkového Honoru Magic6 Pro
  • Pomůže mu k úspěchu levný Honor X7b?

Honor má pro nejbližší roky jediný hlavní cíl – zopakovat úspěch Huawei a výrazně zvýšit svůj podíl na trhu. Výrobce je hodně aktivní ve světě skládacích telefonů, jeho přístroje patří k nejlepším. Pomůže prodejům Honor X7b, který patří k levnějším telefonům?

Honor X7b se prodává ve třech barvách a telefon na pohled vypadá moc pěkně. Displej má úhlopříčku 6,8 palce a rozlišení 2412 x 1080 pixelů. Neurazí frekvence 90 Hz, bohužel se ale díváte na klasický LCD displej, OLED nečekejte. Rozměry telefonu jsou 166,7 x 76,5 x 8,24 milimetrů, hmotnost 199 gramů. Uvnitř telefonu najdete Qualcomm Snapdragon 680, který je doplněný o 8 GB operační paměti a chybí mu podpora sítí páté generace. Interní úložiště disponuje kapacitou 128 GB, tu ale můžete rozšířit pomocí microSD kare, ty už dnes moc často nepotkáváme. V telefonu běží Android 13 s uživatelským rozhraním MagicOS 7.2, snad brzy přijde Android 14.

Hlavní fotoaparát má rozlišení 108 megapixelů, další dva fotoaparáty jsou spíše designovým prvkem. Širokoúhlý objektiv s rozlišením 5 megapixelů moc nezaujme a poslední snímač s rozlišením 2 megapixely je lepší vůbec nezmiňovat. Telefon nabízí baterii s kapacitou 6000 mAh, podporuje 35W nabíjení. A cena? Ta se pohybuje mezi 6-7 tisíci korunami, zatím ale není jisté, jestli telefon dorazí do České republiky. Moc tomu nevěřím, jeho šance na úspěch jsou malé.

HonorX7b

Honor X7b je pěkný mobilní telefon, na trhu to ale nebude mít vůbec jednoduché. Za cenu na hranici sedmi tisíc korun už si dnes můžete pořídit řadu zajímavých telefonů a některé z nich Honor výrazně překonávají. Nemusíme chodit daleko, silným soupeřem může být například Motorola G54 5G, která patří za cenu kolem pěti tisíc korun k nejlepším telefonům na trhu. Honor 100 a Honor 100 Pro se mi líbily podstatně více

Za kolik peněz byste si koupili Honor X7b?

Zdroj: Honor

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)