Honor to má v USA opravdu nahnuté. Čekají ho drtivé sankce?

honor sankce usa projednavani

Skončí i nově osamostatněná společnost Honor v USA na stejném seznamu “nepřátelských” firem jako Huawei? A bude se tedy z obnovené přítomnosti Google aplikací v mobilech a dalších výhod těšit jen velmi krátkou dobu? Úvaha, která byla ještě v srpnu tématem několika politiků, už se projednala také na půdě čtyř významných amerických institucí. Pro sankce jsou Pentagon a tamní ministerstvo energetiky, za nutné to naopak nepovažují ministerstva obchodu a zahraničí. Jelikož je poměr opačných názorů 2:2, konečné slovo by při dalších neshodách mohl mít prezident Biden.

Na celé situaci je samozřejmě pikantní hlavně to, že celou kauzu s Huawei odstartovaly obavy ze zneužití výsadního postavení při vývoji i zavádění 5G technologií a podezřelé napojení na armádu a také čínskou vládu. Proti firmě Honor, která například v oblasti 5G infrastruktury téměř vůbec nepodniká, se budou tyto argumenty vytahovat o poznání hůř. Je vidět, že ani americké úřady nejsou o oprávněnosti takového kroku jednoznačně přesvědčené. Je jisté, že případné uvalené sankce by mohly být pro osamostatněnou značku likvidační.

Jak myslíte, že tato kauza dopadne?

Zdroj: aauthority

 

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)