Hrozba: Skončí i samotný Honor na černé listině USA?

honor usa entity list

Americké obchodní a politické sankce, které momentálně extrémně sužují čínskou společnost Huawei, by možná mohly časem platit i pro firmu Honor. Značka, která byla dříve součástí Huawei a prodána byla právě i kvůli negativním dopadům známé kauzy, je trnem v oku některých republikánských členů Sněmovny reprezentantů. Podle nich jsou mezi společnostmi stále velmi úzké vazby a i osamostatněný Honor představuje hrozbu. A navrhují proto jeho zařazení na tzv. Entity List, na kterém se nachází i jeho bývalá mateřská firma.

Uvalené sankce Huawei skutečně drtí. Po odříznutí od amerických technologií od procesorů po Google služby a aplikace, se firmě neustále propadají čísla prodejnosti mobilů a tabletů. Když ke konci loňského roku čínský gigant odprodal dceřinou značku Honor, ze “spárů” těchto restrikcí ji vymanil. Osamostatněná firma stihla od té doby například oznámit návrat ke Google aplikacím a dost se očekává představení její vlajkové série mobilů Honor 50.

Celkem 14 členů americké sněmovny ale namítá, že tento stav popírá původní restrikce a na seznam nežádoucích firem by měl být zapsán i Honor. Americká obchodní komora zatím republikánským politikům vzkázala, že “vždy ráda uvítá názor sněmovny a neustále prověřuje nové informace pro důvodné zařazování firem na Entity List”. Toto prohlášení téměř nic konkrétního nepotvrzuje ani úplně nepopírá, takže si musíme počkat, zda ze zmíněné námitky něco bude.

Jak vnímáte Honor jako samostatnou značku?

Zdroj: pharena

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)