Honor Pad X8 perfektně dotváří nabídku tabletů bývalého Huawei

Honor Pad X8

Osamostatněná značka Honor se po krátké pauze, kdy jakoby na kategorii tabletů zanevřela, do tohoto odvětví vrátila se vší parádou. Ve své nabídce možná nemá žádné ultravýkonné TOP modely, troufneme si však tvrdit, že si zde přesto většina běžných zákazníků vybere. Nově se totiž výrobce vytasil s tabletem Honor Pad X8, který krásně zapadá mezi další dva nedávno představené modely.

Honor Pad X8 jako zlatá střední cesta?

Těmi dvěma zmíněnými modely jsou pochopitelně základní a svým hardwarem skoro až “podměrečný” Honor Pad X8 Lite s HD displejem a čipsetem Helio P22T a o citelný kus lépe vybavený Honor Pad 8 s 12″ displejem, osmi reproduktory a čipsetem od Qualcommu. Mezi ně se právě představená novinka perfektně hodí parametry displeje i použitého čipsetu. Honor Pad X8 totiž nabídne, stejně jako “Lite” varianta, 10,1″ IPS displej. Tentokrát však máme k dispozici panel s rozlišením 1920 x 1200 px a tím pádem jemností obrazu 224 ppi.

Honor Pad X8 specifikace

Výkon v případě novinky obstarává čipset Mediatek Helio G80 postavený na 12nm technologii a využívající dvoujádrovou grafiku Mali-G52. Základní verze tabletu pak nabídne 4 GB RAM a 64GB úložiště, zatímco vybavenější varianta přichází s 6GB operační pamětí a 128GB úložištěm. V obou případech navíc lze prostor pro data rozšířit o microSD kartu do velikosti až 512 GB. Škoda jen, že se výrobci nepodařilo do tabletu vměstnat o něco větší baterii, 5 100 mAh není v případě tabletu nijak závratná kapacita.

Honor Pad X8

Spravit chuť by nám však mohla kovová konstrukce o tloušťce pouhých 7,55 mm a hmotnosti 460 gramů. Tablet navíc podporuje Wi-Fi 6 a geolokaci prostřednictvím systémů Glonass, GPS a BDS což u levných zařízení není rozhodně standard. Tablet se začíná prodávat v domovské Číně za v přepočtu cca 4 000 Kč bez DPH za 4/64GB variantu a přibližně za 4 500 Kč bez DPH u 6/128GB verze. Kdy, pod jakým názvem a zda vůbec bude tento tablet oficiálně dostupný i u nás momentálně nevíme.

Který z nových tabletů od Honoru zaujal vás?

Zdroj: FoneArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)