Honor Pad X8 Lite je nový základní tablet s Androidem 12

honor pad x8 lite

Na veletrhu IFA 2022 představila společnost Honor mimo zařízení jako Honor Pad 8, Honor 70 5G či Honor X8 5G také základní tablet Honor Pad X8 Lite. Ten cílí na nenáročné zákazníky a pravděpodobně také nižší cenu, ačkoliv ji firma v tuto chvíli oficiálně nesdělila.

Tablet disponuje 9,7palcovým LCD panelem s rozlišením 1280 x 800 pixelů a 60Hz obnovovací frekvencí. Kromě něj se na přední straně nachází také základní 2Mpx selfie kamerka. Na zadní straně pak nalezneme jediný 5Mpx fotoaparát. Honor Pad X8 Lite je 7,55 mm tenký a váží 460 gramů. Počítat můžeme rovněž se stereo reproduktory, výdrž pak dostala na starost 5100mAh baterie s podporou 10W nabíjení. Bohužel zde chybí slot na SIM kartu a počítat nemůžeme ani s audio jackem, což je trochu škoda.

Honor-Pad-X8-Lite

Systémem je pak Android 12 s nadstavbou MagicUI 6.1. Výkon obstarává čipset MediaTek Helio G80 v kombinaci se 3/4 GB RAM a 32GB úložištěm, které můžete rozšířit pomocí microSD slotu. Stejný čip tiká třeba také v tabletu od realme.

Stačil by vám základní Android tablet?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)