Honor 9X Lite oficiálně: Google služby, dobrý fotoaparát i příjemná cena

honor 9x lite google služby

První spekulace o Honor 9X Lite jsme mohli spatřit již před dvěma měsíci. Nyní se telefon překvapivě bez jakéhokoliv jiného oznámení objevil ve Finsku, kde se začne brzy také prodávat. Zařízení je velmi podobné Honoru 8X, ovšem má nějaké ty vylepšení. Co tedy od telefonu očekávat?

Honor 9X Lite je poháněn čipsetem Kirin 710, což už je starší a ne tolik výkonný čip, ovšem společnost má pro tento krok rozumné odůvodnění. Je totiž schválena pro GMS (Google Mobile Services) a Honor si nechce přijít o své příjmy. V telefonu je tak nativně nainstalovaný Google Play i ostatní aplikace. Čipu sekundují 4 GB operační paměti RAM a 128 GB úložiště, které je možné si rozšířit skrz microSD kartu.

Na zadní straně nalezneme hlavní 48 megapixelový fotoaparát se světelností f/1,8, který doprovází 2 megapixelový hloubkový snímač. K dispozici je samozřejmě také LED blesk. Modul je tradičně obdélníkový, jako můžeme vidět i u ostatních Honor telefonů. Přední stranu pak pokrývá 6,5″ LCD displej s Full HD + rozlišením a výřezem pro 16 megapixelovou selfie kamerku. Systémem je zde pak Android 9.0 Pie s nadstavbou EMUI 9. O výdrž se postará 3 750 mAh baterie s rychlým 10W nabíjením. Ve Finsku vyjde telefon na 199 EUR, což je asi 5 400 korun bez daně. Uvidíme tedy, jak zákazníci zareagují na starší Android a slabší čipset výměnou za Google služby a dobrý fotoaparát.

Jak se vám líbí Honor 9X Lite?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)