TOPlist

Předobjednávky odhalily Honor 8 Lite. Jaké má telefon specifikace?

Honor 8 Lite

Před několika dny na internet unikl obrázek telefonu Honor 8 Lite. Nyní to vypadá, že se na něj bez nějakého humbuku spustily předobjednávky. Do prodeje by měl jít během dvou týdnů. Co v telefonu nalezneme za hardware?

Honor 8 Lite vypadá stejně jako dražší verze

Telefon vypadá v podstatě úplně identicky jako Honor 8. Záda jsou skleněná, rámečky kovové a barvy jsou také stejné. Jediného rozdílu si můžete všimnout na zádech telefonu, kde najdeme už jen jeden objektiv fotoaparátu. Fotoaparát má 12MPx snímač a světelnost f/2.2. Zadní stranu pak také doplní čtečka otisků prstů. Na přední straně pak je klasicky selfie kamerka s 8 MPx.

O výkon telefonu se postará Kirin 655, který doplní 3GB RAM. Trošku se šetřilo na interní paměti, která má jen 16GB, naštěstí se dá rozšířit pomocí microSD karet. Baterie má hodnotu 3 000 mAh, přímo z krabice pak telefon poběží s Androidem 7.0 Nougat a nadstavbou EMUI 5.0.

Předprodávat se začal z ničeho nic ve dvou evropských zemích, a to Švédsku a Finsku. Dostupný by měl být během dvou týdnů, pokud se na stránkách nic nezmění. Cena je stanovena na 269 eur, to je po přepočtu zhruba 7 200 Kč. Jen pro srovnání, oficiální doporučená cena pro Honor 8 je momentálně 10 900 Kč.

Překvapila vás Lite verze telefonu Honoru 8? Budete nad ní přemýšlet?

Zdroj: androidauthority.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)