TOPlist

Překvapení roku? Legendární Lumia může brzy vstát z mrtvých!

hmd lumia
  • Nokia sice oznámila svůj konec, štafetu však HMD přebírá s vlastní značkou
  • První telefony se ukážou na veletrhu MWC
  • Nyní se můžeme podívat na oficiální plakát, není tohle náhodou Lumia?

Nokia na svých účtech oficiálně oznámila svůj konec. Firma HMD Global, která ji až dosud zaštiťovala, se chce odlišit a na veletrhu MWC nám představí své první telefony. Dalo by se předpokládat, že na nich stále najdeme několik vlastností z již existujících telefonů Nokia a nyní se můžeme podívat na oficiální plakát odhalující jeden z telefonů. Vypadá velmi zajímavě! A zároveň dosti povědomě..

Tato fotografie byla zveřejněna na oficiálním webu HMD, ale později ji firma smazala. Společnost má chystat hned šest telefonů – Pulse, Legend, Pulse+, Legend Plus, Pulse Pro a Legend Pro, avšak není jasné, na který konkrétní kousek se díváme. Podobnost s telefony Nokia Lumia, které byly za mě osobně vrcholem designu finské značky, je vidět na první dobrou. Skoro bych řekl, že jde o nástupce Lumie 800 a dá se předpokládat, že bude telefon nabízen i v jiné než ukázané růžové verzi. Tohle by mohl být velký a smysluplný návrat! Telefony HMD mohou být více Nokia než byla samotná Nokia v posledních několika letech.

hmd phone

Společnost uvedla, že první telefony přijdou už velmi brzy, s nejvyšší pravděpodobností se tak stane na veletrhu MWC v Barceloně. Podle dalších úniků má mít jeden z telefonů 108MP fotoaparát s optickou stabilizací a průstřel uprostřed. Nás bude samozřejmě zajímat celková výbava, především displej, čipset a v neposlední řadě software a jeho podpora. Do Barcelony se letos chystáme i my a stánek HMD (což je mimochodem zkratka pro Human Mobile Devices), rozhodně nevynecháme!

Měli jste rádi telefony Nokia Lumia?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)