Hlavní postava Googlu míří do Xiaomi. Šplhá čínský výrobce na vrchol?

hugo-barra-nexus

Postava, která patřila téměř neodmyslitelně ke společnosti Google, přechází do nového působiště. Kdo sledoval představování produktů společnosti Google (naposledy například nový Nexus 7), jistě si vybaví, o koho se jedná. Řeč je o viceprezidentovi produktového managementu Hugo Barrovi, který míří do čínské společnosti Xiaomi. Pokud patříte mezi naše pravidelné čtenáře, jistě jste na tohoto výrobce mnohokrát narazili. Tato čínská společnost stojí za skvělými smartphony řady Mi, levným přístrojem Hongmi nebo třeba za velmi oblíbenou neoficiální ROM MiUi.

Hugo-Barra-Vice-President-Android-Product-Management-at-Google-holds-up-a-new-Asus-Nexus-7-tablet-as-he-speaks-during-a-special-event-at-Dogpatch-Studios-on-July-24-2013-in-San-Francisco-California.-AFP

V čínské společnosti zaujme Hugo stejnou pozici jako v Googlu a měl by tak napomoci rozšířit povědomí této značky do celého světa. To by mohlo znamenat také rozšíření na další trhy a třeba se někdy dočkáme oficiální distribuce také v Evropě. Bylo by to skvělé.

Xiaomi má ovšem zatím poměrně specifický způsob prodeje a také obchodní taktiku. Přístroje se prodávají s co nejnižší možnou cenou s tím, že společnost později vydělá na příslušenství. Oficiální prodej navíc probíhá skrze eshop.

Co říkáte na tento velký přestup? Myslíte si, že to znatelně Xiaomi pomůže?

zdroj: androidheadlines.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)