Hi Locker – zamykací obrazovka pro náročné

hi locker hlavní

Krása operačního systému Android spočívá v jeho snadné přizpůsobitelnosti prostřednictvím nejrůznějších aplikací z obchodu Google Play. Jednou takovou aplikací je Hi Locker, který nahradí vaši obyčejnou zamykací obrazovku mnohem sofistikovanějším řešením s většími možnostmi přizpůsobení. Váš nový Lockscreen pak dokáže zobrazovat údaje o počasí, zmeškané události, na které lze přímo reagovat a také poskytuje rychlý přístup k vybraným aplikacím skrze jejich zástupce. Chcete vědět, co dalšího Hi Locker dokáže? Pak pokračujte ve čtení.

Instalace a povolení Hi Lockeru v systému

Abyste mohli začít Hi Locker plnohodnotně používat, musíte jej po instalaci povolit v systémových oznámeních, k čemuž vás aplikace automaticky vyzve a přesměruje. Následujícím krokem je deaktivace systémového zámku, čímž oběma aplikacím (jak Hi Lockeru, tak systémovému zámku) zamezíte, aby si “nelezly do zelí”. Tímto v podstatě končí základní nastavení a vaše nová zamykací obrazovka je tak připravena pro běžné použití. Pokud jste nedočkaví a zajímá vás, jak rozhraní Hi Lockkeru vlastně vypadá, stačí telefon uspat a znova probudit.

Hi Locker systémová oznámení

 

Vyřizování notifikací tažením prstu do stran

S využitím Hi Locker lze snadno vyřizovat vaše upozornění přímo na zamykací obrazovce. Tažením prstu směrem vpravo vstoupíte do příslušné aplikace, ze které upozornění pochází. Tažením prstu do opačné strany upozornění zahodíte.

 

Jednotlivá nastavení aplikace Hi Locker

Hi Locker nastavení

Nastavení aplikace si rozebereme pěkně popořadě. Začneme sekcí “Zabezpečení”, jelikož úvodní možnosti slouží pouze k aktivaci/deaktivaci služby a vypnutí systémového zámku. Důvodem pro vstup do Zabezpečení pro vás může být skutečnost, že jste doposud byli zvyklí používat vstupní heslo, ovšem podmínkou pro správnou funkčnost Hi Lockeru je vypnutí systémového zámku. Pokud tedy chcete vaše zařízení zaheslovat, ať už pinem či spojením symbolů, můžete tak učinit právě v Zabezpečení. Kromě hesel zde naleznete tzv. Chytré odemknutí, díky kterému po vás nebude telefon vyžadovat heslo, pokud se připojuje ke známé Wi-Fi síti, jež aplikaci samozřejmě navolíte. V Zabezpečení lze rovněž vypnout zobrazování upozornění na zamykací obrazovce.

Je načase se posunout k další položce hlavního nastavení aplikace. Tou je “Styl odemykání”. Na výběr budete mít buďto klasický, nebo Lollipop styl odemykání vašeho zařízení. Obě varianty můžete vidět na obrázcích níže. Základní rozdíl, mezi výše uvedenými styly odemykání spočívá v tom, že u klasického stylu si po stisknutí bílé tečky můžete zvolit, jakou aplikaci či akci (odemknutí telefonu) provedete. V případě stylu Lollipop stačí pro odemknutí pouze táhnout prstem směrem vzhůru.

V dalším nastavení – “Styl hodin” si můžete vybrat z 5 typů hodin (včetně hodin s počasím), které se budou na zamykací obrazovce zobrazovat.

V nastavení také nechybí možnost nastavení vlastní či automatické zprávy na displeji po probuzení zařízení.

Nyní se dostáváme k další sekci nastavení – “Tapety”. V této sekci si můžete vybrat z 8 předinstalovaných tapet, které zkrášlí vaši zamykací obrazovku. I když víme, jak nelehký úkol je vybrat si tu správnou tapetu, tak musíme konstatovat, že všechny předinstalované tapety mají něco do sebe. Když si náhodou nevyberete, stačí sáhnout po některé z tapet vaší galerie. V horní části obrazovky si můžete povšimnout malého symbolu hodin, který slouží k aktivaci automatické změny tapet v určitých časových intervalech.

Před námi je nastavení “Počasí“. V této sekci lze upravovat jednotky teplot, interval aktualizace a také vaši polohu.

 

Předposledním nastavením jsou “Ikony”. V tomto nastavení lze vytvořit zástupce aplikací, a to jak v v klasickém, tak i Lollipop stylu odemykání. V případě klasického stylu lze navolit 5 libovolných aplikací, které spustíte přetáhnutím bílé tečky ke kýžené aplikaci. U stylu Lollipop lze přidat pouze 2 zástupce aplikací, jak můžete vidět na obrázcích níže.

V poslední sekci nastavení – “Více”, si můžete nastavit některé z detailů, jako například vypnutí/zapnutí zvuku odemykání, kontrastní ikony, dvojité poklepání pro odemknutí zařízení, rozostření tapety při novém upozornění a další.

Hi Locker - Your Lock Screen
Hi Locker - Your Lock Screen

A co vy, dáte Hi Lockeru šanci?

 

 

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)