Herní předplatné od Applu může radikálně změnit hraní na telefonech

apple herni predplatne hry na telefonu

Společnost Apple údajně chystá předplatné pro hry, informace pochází rovnou od pěti různých zdrojů. Všechny potvrdily, že služba funguje podobně jako Netflix. Uživatelé budou měsíčně platit určitou částku, výměnou za to budou moct hrát libovolné hry z knihovny. Na PC a herních konzolích už podobné předplatné můžeme vidět. Nicméně na mobilech by to mohlo zamíchat kartami a radikálně změnit způsob hraní.

Herní předplatné od Applu má fungovat napříč platformami

Apple už údajně od poloviny roku 2018 diskutuje s herními vývojáři o nové službě – předplatném. Není momentálně jasné kolik bude předplatné stát, kdy se spustí anebo jaké hry bude Apple nabízet. Nicméně zdroje hovoří, že nová služba má fungovat i mezi platformami, takže si budete moct zahrát stejnou hru na telefonu i notebooku, pokud na obě platformy vyšla. V předplatném by se měly nabízet hlavně placené hry jako je Monument Valley, Alto’s Odyssey apod.

Na herních konzolích už můžeme vidět herní předplatné. A to na Xboxu v podobě Xbox Game Pass a EA Access, ale i na Playstationu v podobě předplatného Now. Na PC nabízí předplatné s hrami Electronic Arts. V žádném předplatném ale nejsou k dispozici mobilní hry. Jeden z důvodů je i to, že mobilní hry zkrátka nedosahují takových kvalit.

netflixApple chystá herní předplatné, které se bude podobat Netflixu

Ještě v minulosti to bylo hlavně kvůli nízkému výkonu telefonů. Jenže mobilní telefony už mají obrovský výkon, který se nebezpečně přibližuje herním konzolím. Vidět to můžeme i u toho, že za poslední dva roky se ve velkém zvýšil počet portovaných her. Například Fortnite je skvělým příkladem. Ještě pár let by přitom bylo úplně nemyslitelné, aby hra na telefonu vyšla v obdobné kvalitě jako na PC. Tak proč tedy nevidíme více mobilních her, které se kvalitou přibližují PC hrám?

Google chystá také předplatné s názvem Play Pass

Důvodem jsou hry zdarma s dodatečnými nákupy za reálné peníze. Obchody Google Play i App Store jsou zaplaveny těmito hrami a pro mnoho lidí je jednodušší si vybrat hru zdarma, než za ni platit. Vývojáři následně vidí, že z placených her nevydělají tolik peněz, jako když ji nabídnou zdarma i v horší kvalitě. Ve výsledku tak nemají motivaci tvořit prémiové hry na telefony a místo toho vytvoří hru zdarma.

apple herni predplatne

S příchodem herních předplatných by se to ale mohlo změnit a povzbudit vývojáře k tomu, aby se více pustili do vývoje kvalitnějších her. V první řadě by mohli mít zajištěnou distribuci a marketing přímo od společnosti, která předplatné nabízí. Není to přitom jen o Applu, ale i o Googlu. Nedávno se v aplikaci Google Play objevila informace ohledně služby Play Pass.

Zaplatili byste si herní předplatné pro telefony a tablety?

Zdroj: appleinsider.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)