TOPlist

HBO údajně zvažuje, že některé seriály či filmy „půjčí“ i Netflixu

HBO Netflix seriály filmy licence spekulace

Svět streamovacích platforem a přidružených služeb se momentálně vyznačuje tím, že si každý provozovatel pevně drží vlastní díla a licence exkluzivně v rámci své značky, čímž se snaží přetáhnout či udržet co nejvíce diváků. Pro oficiální sledování těch nejlepších současných filmů a seriálů je tak divák nucen mít předplatné na několika místech.

Že by šel model trochu přenastavit a exkluzivita by nemusela být to hlavní, ale evidentně rezonuje nejen v hlavách diváků. Společnost Warner Bros. Discovery, která je majitelem i platformy HBO, údajně zvažuje, že by licenci na některé seriály a filmy z produkce této platformy přepustila třeba i ke konkurenčnímu Netflixu.

V rámci plánované dohody, která může být brzy dotažena, ale také může úplně vyhořet, se údajně zatím mluví o seriálu Nesvá. Ten se dočkal v roce 2021 finální epizody. Server Deadline informuje, že za těmito úvahami nepřekvapivě stojí finanční důvody. Veteráni ve vedení HBO se prý proti tomuto plánu postavili, ale finanční hledisko společnosti zatím zvítězilo.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Které seriály a filmy byste chtěli vytrhnout z exkluzivity?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)