TOPlist

Jaký kus trhu má HarmonyOS urvat Androidu a iOS? Plány nejsou malé

HarmonyOS podíl na trhu plány

V podstatě jen hodiny nás dělí od chvíle, kdy společnost Huawei na tradiční vývojářské konferenci sdělí důležité podrobnosti k dokončování a vydání nového systému HarmonyOS 2.0. Ten je z velké části reakcí na trable s používáním Androida a právě jemu by se mohl stát významným konkurentem. Stejně jako Apple systému iOS. Již dříve se objevila informace, že čínský gigant hodlá novinku vpravit až do 300 milionů zařízení, z nichž dvě třetiny mají představovat mobily. Čínská média teď odhalují plány, na jak velký podíl na trhu s mobilními systémy si prý Huawei s novým HarmonyOS věří.

harmony os

V procentuálním vyjádření má jít o 16% podíl na celosvětovém trhu, což rozhodně není malý cíl. A to i s ohledem na rychlost, jakou chce Huawei této mety dosáhnout. „Chceme do jednoho roka docílit toho, co by ostatním trvalo třeba pět let,“ potvrdil sebevědomí společnosti jeden z viceprezidentů Yang Haisong. Veřejná veta verze nového systému by měla být k dispozici ještě do konce května. Plnohodnotná distribuce, mimo jiné i do mobilů, začne v červnu. Huawei má evidentně s HarmonyOS smělé plány a jsme zvědaví, jestli se vysněný podíl na trhu stane skutečností. A případně za jak dlouho.

Jaké šance dáváte Huawei u tohoto cíle?

Zdroj: hcentral

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)