TOPlist

Telefony Huawei P30 a Mate 30 Pro už rozběhnou HarmonyOS 2.0

HarmonyOS Huawei P30 Mate 30 Pro

Čínská společnost Huawei nadále pokračuje ve vývoji vlastního operačního systému HarmonyOS. Jedním z nejvýznamnějších milníků, který momentálně překonává, je jeho podpora v mobilních telefonech. Již na konci loňského roku se mluvilo o spuštění beta testování v prvních mobilech a nyní máme i vizuální důkazy. Na sociální síti Weibo se začaly objevovat příspěvky potvrzující, že nejnovější HarmonyOS běží v telefonech Huawei P30 a Mate 30 Pro vybraných betatesterů.

Konkrétně na jednom videu je vidět, že telefon běží na této softwarové novince, která má potenciál časem konkurovat Androidu a iOS. Právě s Androidem by měl mít systém mnoho společného. Dokonce se spekulovalo, že bude jen jeho upravenou odnoží. To prý nakonec není pravda. Přece jen jsou si ale dost podobné, jelikož při používání obou základů Huawei aplikuje ještě i nadstavbu EMUI. Na videu je tedy vidět nový systém „překrytý“ pomocí EMUI 11. Ve zmíněném mobilu přitom fungují bez problému klasické Android aplikace. To by samozřejmě byla obrovská výhoda při případném celosvětovém spuštění. Těšíme se na další výsledky vývoje. HarmonyOS 2.0 si momentálně v Číně užívají vybraní uživatelé modelů Huawei P30 a Mate 30 Pro.

Fandíte vývoji HarmonyOS?

Zdroj: Gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)