První telefon s HarmonyOS? Huawei P40 má přijít na trh v březnu

harmonyos huawei

CEO společnosti Huawei Richard Yu se na veletrhu IFA v Berlíně vyjádřil k aktuální situaci Androidu ve svých zařízeních. Dle jeho slov je reálné, že model Huawei P40 půjde na trh s operačním systémem HarmonyOS a to v případě, že mu nebude dovoleno používat služby Google.

Huawei P40 má zamířit na trh v březnu příštího roku a může zde nastat scénář, že bude skutečně představen s HarmonyOS. Je operační systém od Huawei hotový a skutečně se hodí do telefonů? Huawei dle slov odborníků Google pouze straší a pokud by představil model s HarmonyOS, příliš by si nepolepšil. Firma teprve shání vývojáře k vývoji aplikací třetích stran a aby měli uživatelé k dispozici veškeré oblíbené aplikace a něco navíc, do března to není možné stihnout.

Richard Yu ale tvrdí pravý opak. Dle jeho slov je systém plně použitelný již teď, ale firma čeká na to, jaké kroky podnikne americká vláda. Zakladatel Huawei Ren Zhengfei zase tvrdí, že se na vyvíjení vlastního operačního systému zaměří pouze tehdy, nebude-li možné využívat v Huawei zařízeních Android. Je vidět, že si někteří z firmy sami protiřečí a tak úplně spolu nesouhlasí. Bude ale jistě zajímavé sledovat, zda bude HarmonyOS pro telefony skutečně v březnu představen.

Jste zvědaví na HarmonyOS?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (29)