S Hangouts si nyní i zavoláte! Google integruje Voice.

hangouts_ico

Služba Google Voice se konečně dočkala integrace s komunikačním programem Hangouts. Ten nyní zvládá nejen klasický internetový chat, správu textových zpráv, ale nově i textové a hlasové zprávy Voice. Uživatelům je spojení obou služeb nabízeno při spuštění aplikace s tím, že budou moci přijímat zprávy ze služby Voice.

Uživatelům je spojení obou služeb nabízeno při spuštění aplikace Uživatelům je spojení obou služeb nabízeno při spuštění aplikace

Soudě z analýzy instalačního balíčku byla tato možnost implementována v poslední aktualizaci, ale čekala na aktivaci. V případě uživatelů, kterým byla nabídnuta možnost integrace, se tak patrně jednalo o chybu. Zprávy, přicházející z Voice do Hangouts jsou prý doručovány bez problémů (v konverzaci jsou označovány textem “via GV”), opačným směrem se ale neodesílají – z toho lze dedukovat, že Google začal vyzývat k integraci o něco dříve a služba sama o sobě ještě není plně připravena na tento způsob fungování. Předpokládá se, že nápravu zjedná další aktualizace.

Později přišla další důležitá informace – integrovány jsou také hlasové hovory! Google na oficiálním blogu potvrdil, že uživatelé budou moci Hangouts využít i ke klasickým a internetovým hovorům. V případě Kanady a USA je volání dokonce zdarma, mezinárodní hovory z těchto zemí jsou taktéž velmi levné. Google uvádí, že k využití všech těchto nových hlasových funkcí budete potřebovat novou verzi 2.3, která bude uvolněna v následujících dnech. Pokud nechcete čekat, můžete si stáhnout 14,14 MB velký instalační balíček skrze následující odkazy.

S Hangouts si nyní i zavoláte! Google integruje Voice. S Hangouts si nyní i zavoláte! Google integruje Voice.

Dále je k telefonování nutné nainstalovat aplikaci Hangouts Dialer (v české mutaci Vytáčení pro Hangouts), která je zdarma ke stažení v Obchodě Play. Podle oficiálního popisku “S aplikací nyní můžete volat na jakékoli číslo na světě. Pokud chcete tuto funkci aktivovat, stáhněte a nainstalujte si aplikaci Vytáčení pro Hangouts. Po instalaci budete moci telefonovat přímo v Hangouts a přes Vytáčení se rychle dostanete na obrazovku vytáčení v aplikaci Hangouts.” Dle informací Quentyna Kennemera ze serveru Phandroid není k hovorům nutná SIM karta v telefonu – stačí pouze připojení přes bezdrátovou síť.

Aplikace Vytáčení Aplikace Vytáčení pro Hangouts

Aplikace Vytáčení Aplikace Vytáčení pro Hangouts

Aplikace Vytáčení pro Hangouts Aplikace Vytáčení pro Hangouts

Aplikace Vytáčení pro Hangouts Aplikace Vytáčení pro Hangouts

Hangouts Dialer - Call Phones
Hangouts Dialer - Call Phones

Spojení Voice a Hangouts se dalo očekávat – v posledních letech vyhledávací gigant trvale snižuje počet svých komunikačních aplikací pro Android jejich spojováním pod křídla jednoho komplexního programu. O spojení těchto dvou služeb se navíc již loni v říjnu zmínil šéf Google+ Vic Gundotra. Podle jeho slov mělo zasílání zpráv mezi oběma službami fungovat od počátku tohoto roku.

Zdroje: ChezaSite, Android Police, Android Central, Android SPIN, Android Authority, Android Police, Phandroid, Google.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)