V mobilech s Androidem od verze 6.0 teď funguje nové hlasové ovládání

Voice Access nové příkazy

V roce 2018 Google přivedl na svět službu Voice Access, která primárně lidem s tělesným postižením umožňuje ovládat Android telefon pomocí hlasových příkazů. Podobně jako Asistent umí interagovat s mobilem, nicméně tato novější aplikace má za úkol třeba i rolování v nabídkách nebo klikání na tlačítka. Voice Access po pár hodin staré aktualizaci umí nové příkazy a navíc už je oficiálně dostupná pro všechny mobily s Android 6.0 a novějším.

Navigate your phone by speaking aloud with Voice Access on Android

Navigate your phone by speaking aloud with Voice Access on Android

Hlavní změnou, kterou pomocník Voice Access prošel, je jiné označování polí pro hlasová zadávání. Dříve byla tlačítka označena číslicemi a uživatele tedy používal příkazy jako “tap 1” nebo “scroll down on 5” (funkce je jen v angličtině, tak příkazy necháváme v originále). Nyní jsou k dispozici slovní označení (štítky), díky kterým je pak instruování telefonu o něco snazší a logičtější. Zjednoduší a zrychlí se také některé druhy příkazů. Například pro hledání na Googlu už nebude potřeba nejprve otevírat vyhledávací okno a pak zadávat frázi. Parádní je také možnost rozdělit obrazovku mřížkou na několik čtverečků, díky čemuž se dá pohybovat třeba i v mapě.

Voice Access
Voice Access

Nové příkazy přicházejí do Voice Access ve stejný moment, kdy je celá služba zpřístupněna zařízením s Androidem 6.0 a novějším. Doposud byly funkce omezeny na nejnovější jedenáctou verzi systému.

Která nová funkce Voice Access vám přijde nejzajímavější?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)